Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri magánnyomozói OKJ-s...

Megéri magánnyomozói OKJ-s tanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés

Pl. ma is láttam ehhez kapcsolódó álláshirdetést. És úgy gondolom, remek magánnyomozó lenne belőlem.


Mennyit ér az OKJ-s bizonyítvány?

Illetve, nagyon arra mennek, hogy végül ne tudd elvégezni, hanem fizess még többet?

Ha valaki vett már részt ilyen képzésen, szívesen fogadnám a tapasztalatait.



2016. júl. 24. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam, hogy az OKJ-n arra mennének, hogy minél tovább ott fogjanak, hogy fizess még többet.


Az OKJ-s bizonyítvány értéke területenként más, magánnyomozó egy sima OKJ-vel elég kevésnek hangzik. Inkább egy rendőrnek tudnám elképzelni fizetéskiegészítésnek, vagy valaki olyannak akinek már van valami köze a rendőri, nyomozói munkához, mintsem hogy valaki bármilyen tapasztalat nélkül ebből akarjon megélni.

2016. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magánnyomozói léthez legfőképp kapcsolatok kellenek, amelyeken a szakmában leginkább a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tudsz kiépíteni. Edzőm férje nyomozó így egy nagyon kis benyomásom van a témáról.

Bevallom, az OKJ-s képzésről még nem hallottam, nem tudom megítélni, hogy mennyire életképes a képzés.

2016. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig lehúzás az a képzés..
2016. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magánnyomozósdi piti dolog. A törvény szerint egy lapon van említve a vagyonőri tevékenységgel. Sajna az OKJ már megszűnt belőle, és csak képzés keretein belül tudod elvégezni, és erre a Magyar Detektív Szövetség által indított tanfolyam a legjobb.

Van 2 féléves NKE-s verzió is, legalábbis terveztek indítani, de sokáig nem is sikerült elindítani/tudtommal most sem/, és felesleges is elvégezni, hiszen azzal is ugyanolyan munkát vállalhatsz, mint képzéssel. Akkor minek? Az NKE után max röghöz kötnek évekre, aztán ennyi.

De az MDSZ meg egyelőre nem indít képest, így megvagyok lőve én is.

Én egyébként őrködöm, mellette meg joghallgatò vagyok egyetemen, így nekem jó lenne leváltani erre az őrködést.

2023. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!