Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg ezt az...

Hogyan oldanátok meg ezt az égető problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon bonyolult a helyzetem,kezdjük azzal hogy 11 éves korom óta orvos akartam lenni,ez alapján tanultam biosz-kémia tagozaton gimiben. Jött egy családi válság és az egész álmom felborította,pszichiáterhez jártam a lelki problémáim miatt,le is rontottam a jegyeim végül nem is sikerült bejutnom sehova egy évig. Akkor dolgoztam és bejutottam a gyógyszerészetire,el is kezdtem igaz nyáron kezdtem egy új munkahelyen ami nagyon megtetszett a rugalmassága miatt és folytattam suli közben is. Azért kezdtem el dolgozni,mert elrontott valamit a felvi és azt kaptam,hogy sehova se elég a pontszámom... Egészen tavaly télig voltam ott a gytk-n,lepassziváltam a félévem,mert folyton az orvosi járt a fejemben.


A probléma a következő folytassam idén ősszel a gytk-t vagy jelentkezzek újra orvosnak/fogorvosnak? Azt se tudom mondani,hogy nem tetszett a gyógyszerészeti,eléggé érdekes volt.Amióta volt ez a családi válság otthon teljesen összezavarodtam. Lehet a gyógyszerészettel jobban keresnék,de évekig az orvosi volt az álmom. Van-e értelme az egésznek? Hagyhatnám ott a mostani munkahelyem ha nem tudok diákként maradni. Néha irigylem azokat,akik bejutottak az orvosira de mi van akkor ha majd éhen döglök a 90ezres fizetésemmel? Teljesen össze vagyok zavarodva és dönteni kéne :( mit tegyek?


2016. júl. 27. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
sokan élnek 90e ből, és mégse döglenek éhen.
2016. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem fogod szeretni a válaszom, de ilyen helyzetben inkább maradj a gyógyszerészetin. Elég egyértelmű, hogy nagyon kihat az életedre az ami a családoddal történik, és ilyen lelki állapotban nem hiszem, hogy helyt tudnál állni az orvosin. Ha valaki stabil háttérrel megy oda még úgy is eléggé meg tudja viselni az embert, nagyon leterhelő szak. De hogy neked közben ilyen problémáid is van azért bőven sok lenne. Nem hiszem hogy pszichésen még az is jót tenne, hogy még az orvosi terhe is a nyakadra hullana, és ha nem menne valamiért akkor még egy dolog lenne csak, ami miatt rosszabbnak érzenéd a dolgokat.


Orvosként nem 90 ezres fizud lesz, de év közben nem nagyon tudsz mellette dolgozni. Szóval van 6 év amit valahogy el kell végezned, hogy közben csak nyáron tudsz dolgozni. ha már elhelyezkedsz a szakmában nem fizet rosszul, pályakezdőként nem fogod még halálra keresni vele magad, de idővel jól fizet.


Ha megoldódik a családi válság, vagy magadban lelkileg le tudod rendezni annyira, hogy ne hasson ki ennyire az életedre, akkor megpróbálhatod az orvosit.


Amúgy ha elrontott valamit a felvi kérvényt lehetett benyújtani, hogy felülvizsgálják. Ha elszámolták volna a pontot vagy bármi javították volna, kivéve ha rosszul töltöttél fel valamit. Ha ennyire fontos lett volna, akkor utána jártál volna mit lehet tenni és nem csak letudod egy vállrándítással, hogy elrontott valamit a felvi.

2016. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!