Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy oldanátok meg a következő...

Hogy oldanátok meg a következő problémát?

Figyelt kérdés

Adott egy régi, fos telefon normál méretű SIM kártyával. A kártyán és a telefonon is vannak telefonszámok.


Ezt kéne átrakni kártyával, számokkal együtt egy 'új' (nyomógombos) microSIM-es telefonba.


Új kártyák lesznek, nem a régi lesz méretre vágva, szóval mindenképp valahogy másolgatni kell.


Ti hogyan oldanátok meg a legegyszerűbben kb 50 telefon esetén?

A régi telefon sehogy nem kapcsolható össze se a számítógéppel, se az új telefonnal.


Az eddigi legjobb ötletem az volt, hogy:

- veszek egy SIM kártya olvasót

- lementem a számokat a szgépre

- ha a telefonon is van szám, akkor eljátszom még párszor ide-oda másolgatással

- utána pedig a gépről visszateszem (valahogy) az új telefonra, HA támogatja a szgép



2015. szept. 15. 12:41
 1/4 szántóvető ***** válasza:
normál sim-re átmásol,méretre vág,új telóba betesz és átmásol,sim-karit cserél.de ez csak egy ötlet,lehet hogy van jobb megoldás is.
2015. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát ha már 50 teló, akkor plusz egy nem tétel.

Beszerzel egy még java-s Sony Ericssont, lehetőleg valami békebeli csúcskategóriást, például K800i. Beleteszed a SIM-et. Tud teljes telefonkönyvet küldeni infrán és bluetooth-on, amit, ha pc-vel vagy más telóval fogadsz, lesz egy valamilyen kiterjesztésű text fájlod, amiből ki lehet olvasni minden adatot. A Sony telók a mai napig, még az okostelók is értik és kezelik ezt a kontaktinfót, ha olyanra küldöd, fel is tölti vele a telefonkönyvet.


Vagy rádugod a telót a kábelével a pc-re és a PC Companionnal lementheted a teljes telefonkönyvet.

Természetesen az összes SIM-mel meg kell csinálni egyenként.

2015. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
Egyébként nem tudom, mennyiért tudsz SIM olvasót venni, lehet, hogy az az olcsóbb megoldás. :)
2015. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: nem megoldható, mert amint írtam "a telefonon is vannak telefonszámok".


Ha az egyikből kiveszem, a másikba beteszem és méretre vágom, akkor azzal így jártam, a telefonon ugyanúgy rajta marad.


#2:

1800 Ft a SIM másoló :D Az egy fokkal jobban megéri, mint ide-oda pakolgatni telefonok közt.

2015. szept. 15. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!