Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeged melyik egyetemi kollégi...

Szeged melyik egyetemi kollégiumot válasszam? SZTE-TTIK biológia alapszakra vettek fel

Figyelt kérdés
Olyan helyre szeretnék inkább ahol több TTIK-s hasonló szakos hallgató van. Károlyiba nem szeretnék, egyetemen tanulni szeretnék, nem bulizni.

2016. júl. 27. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, először is grat, másodszor szerintem öthalmi. Igaz én albérletes vagyok, de úgy tudom, a legjobban felszerelt és a legnyugisabb, igaz kicsit kijjebb van.
2016. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes még a Hermann/Móra kolikat megfontolni. Nem tudom, milyen benne lakni, viszont két percre (vagy még annyi sem :D) van a biológia főépülettől, ahol a legtöbb órád lesz.


Öthalom tényleg kényelmesebb (azt is csak elmesélésből ismerem), de nagyon messze van és nem sok járat megy arra.

2016. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi :)) móráról és hermannról ha tud valaki valamit nagyon megköszönném. fontos lenne pl hogy milyen nehéz bekerülni
2016. júl. 27. 16:54
 4/15 anonim válasza:
77%

Szia!

Gratulálok :) Engem is biológiára vettek fel SZTE-re :D Most épp a Móra Ferenc kollégiumon gondolkodom. Igazából én sem tudom melyik lenne a legideálisabb,úgyhogy bocsi,hogy nem tudok semmi hasznos válasszal szolgálni, viszont tényleg jó lenne olyan helyen lakni,ahol van pár csoporttárs vagy legalább TTIK-s :)

2016. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ha bioszos vagy, a Mórát ajánlom, kb. a biosz épület szomszédságában van, persze máshol is lesz órád, de ott a legtöbb
2016. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
én is a Mórát ajánlom. nagyon szép és jól felszerelt, közel lesz a sulidhoz. kicsit nehezebb bekerülni, nekem pl tanulmányi pontokkal sikerült, nem szociálissal, de meg lehet csinálni. nem egy Eötvös.. :D
2016. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én teljesen meg vagyok elégedve a kolival. A szobák tágasak, tiszták, jól felszereltek. Leginkább már csak 3 ágyasak, de van néhány 4 ágyas is. Minden szobának van A és B része, közötte pedig tanuló-étkező van. A konyha, fürdőszoba közös. Vannak különböző programok: farsang, süti sütő, Morgilla (több napos vetélkedő). A tanulásra is meg van a lehetőség (van tanulószoba is), nem zajos egyáltalán a koli. Nem könnyű bekerülni, de nem is nehéz. Ha jól tanultál középiskolában, jó eredményeid vannak és esetleg van valami kiemelkedő verseny eredményed akkor garantáltan bekerülsz.
2016. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy a Móráról van szó, bocsi. :D
2016. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én is bioszra megyek, és a Mórát választottam. :)
2016. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Én most kezdem a másodévet bioszon, és az Öthalmi koliban laktam az első évben, és bátran ajánlom.

Nem olyan, mint egy kollégium, hanem inkább diáklakás, 3 szobával, amik 1,2, vagy 3 fősek.

Tökéletesen felszerelt és engem anno a leginkább az győzött meg, hogy bizony a fürdőszobán is csak 5 emberrel kell osztoznom:)

Tény, hogy nem annyira közeli a biológia épület, ám pont a nyár elején változtattak a buszmenetrenden, így a busz, ami megáll a koli előtt, egyenesen ott tesz le (vagy van egy másik, ami 2 utcával arrébb)

Kb. 20-25 perc alatt be lehet érni, minden óra 23-kor és 53kor megy busz, és mindkettővel be lehet érni időben órára.

Itt is van több bioszos is, úgyhogy én csak ajánlani tudom, persze a közelség nyilvánvalóan vonzóbbá teszi a többi kolit:)

Sok sikert az első évhez!

2016. júl. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!