Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Diákmunkáról...

Egyetemisták! Diákmunkáról van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett mennyire fér bele az időbe,hogy dolgozzon az ember?

Egyetemistaként jobbára milyen diákmunkákat lehet találni?

McDonald's ?,Tesco?,Gyári munka?,

Második vagy harmadik évtől a diákok maguk állíthatják össze az óráikat és így nagyobb eséllyel tudnak dolgozni az egyetem mellett?



2016. júl. 27. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagymértékben függ attól, hogy milyen szak és hogy hol. Mert Pesten több lehetőség van. Vidéken a gyári munka az amire biztos, hogy mehetsz. Emellett vannak más munkák is, de azokra nehezebb bekerülni.
2016. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg magadnak tudod felvenni, de sok olyan tárgy van, főleg ami már nem alapozó hanem a szakhoz kapcsolódik, hogy csak egy időpontban indul. Szóval ennél kicsit macerásabb hétköznap dolgozni.

Amúgy sok inkább a pénztáras meló, ami azért jó, mert rugalmasabb az időbeosztás. Alkalmanként szoktak menni árufeltöltőnek vagy hostessnek.

De nagyban befolyásol a szak és a város is. Én pl. PEn tanultam gazdinfón és mivel elég sok gyár van Veszprémben ott szinte mindig lehetett gyárba menni, de mivel ez fix időpontos csak péntek-szombat tudtam menni. Időnként volt még a moziban meg telefonos tudakozóban meló, ez is rugalmasabb. Fővárosban meg még több a lehetőség.

Gyári munka nekem csak péntek délután fért bele (hétvégét nem számolva), a rugalmasabb időbeosztású helyeken viszont hétköznap kb. 20 óra összejött. Szorgalmi időszak vége fele és a vizsgaidőszak elején viszont nem nagyon tudtam menni.

2016. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!