Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogy tu djátok...

Egyetemisták! Hogy tu djátok magatokat rávenni arra, hogy bemenjetek az összes (vagy a legtöbb) előadásra?

Figyelt kérdés
Mert ugye nem kötelező, akár aludhatnátok is helyette vagy bármi.
2016. júl. 3. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs meg a motivációd hozzá, akkor az első vizsgaidőszakodig nem fogod rávenni magad :D

Utána meg a 2.-3. félévben ezzel fog menni a szívás, hogy "ha nem buktam volna a tárgyakat elsőben, stb"

:D

Nálam ugyanez volt, az órára járás kb az utolsó 1,5 évemre normalizálódott.

2016. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek jársz önszántadbol egyetemre ha nem érdekel amit oktatnak?
2016. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekel. Hallani akarom. Ennyi a nagy titok.
2016. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Minden egyes előadás érdekel?

Attól függetlenül hogy érdekel a szak nem mindig érdekes amit mondanak, vagy ha igen, akkor is van hogy rohadt fáradt vagyok és csak aludnék egész nap.

Na de nem ez a kérdés.:D

2016. júl. 3. 21:09
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Mitől vagy fáradt? Nem lustaság ez inkább?
2016. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

"Mert ugye nem kötelező" - linkelj légyszives egy tanulmányi és vizsgaszabályzatot (bármelyik egyetemről, főiskoláról), ahol ez le van írva.


Az, hogy "nem kötelező", és az, hogy nem ellenőrzik a jelenlétet, két különböző dolog.

2016. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Hát pontozzatok le, de én bizony szelektáltam rendesen. Ha nem volt kötelező, és nem éreztem azt, hogy hasznomra válik az előadás, akkor nem mentem be és kész. Őszintén szólva még kifejezetten bűntudatom se volt miatta.

Szerintem az az előadás nem sokat ér, ahol a tanár annyira unalmasan adja elő az anyagot, hogy még ha próbálok figyelni, akkor is konkrétan elalszom. És az se, ahol a tanár csak felolvassa azt, ami a dián szerepel, amit egyébként ki is adnak.

Azokra mentem be, amiről éreztem, hogy van némi haszna.

2016. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A legszorgalmasabb emberek is lehetnek álmosak.:)

Nem mindegy hogy fogalmazok? Különben is, csomó tanárom így mondja, hogy nem kötelező bejárni előadásra. De miért ennél ragadunk le? :D

Az elsőnek meg a harmadiknak köszönöm :D

2016. júl. 3. 21:13
 9/16 A kérdező kommentje:
Később olvastalak csak el, 7-es, köszi :)
2016. júl. 3. 21:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sok előadásra nem jártam be, mégis jó eredményeim voltak, és nem buktam semmiből. Persze kell egy kis rutin, hogy a bevezető előadás alapján (amikor pl. elmondják a követelményrendszert, kötelező és ajánlott irodalmat, valamint hallasz egy előadást a tanártól) helyesen fel tudd mérni, hogy fel tudsz-e rendesen készülni a vizsgákra az előadások meghallgatása nélkül is.
2016. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!