Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok egy kis jó kedvet...

Tudnátok egy kis jó kedvet csinálni nekem Szegeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Pestre szerettem volna menni mindenképpen tanulni, de sajnos nem lett elég a pontom, csak Szegedre.


Szeged azért lett megjelölve, mert így is kimaradt egy évem mert tavaly egészségügyi problémáim voltak érettségi körül így el lett halasztva egy évvel a dolog, és nem szerettem volna még egy évet veszíteni.


Valamiért mindig is Pestre vágytam, vonz az a nagy nyüzsgés, a számtalan lehetőség, amit nyújt, ráadásul elvileg az egyetem is jobb képzést ad ott, mint a szegedi.


De sajnos egy évet minimum ki kell bírnom Szegeden (2 félév után megpróbálok átjelentkezni Pestre), amit ugye nem nagyon kedvelek, valahogy nagyon unszimpatikus nekem, nem igazán látom azt, hogy ott jó lehetne nekem, nincs meg az a varázsa, mint Pestnek.


Ezért jó lenne, ha kicsit tudnátok pár jó dolgot mondani nekem egyetemista szemmel, hogy ne úgy költözzek oda, mint akit megkínoznak ott egy évig.



2016. júl. 27. 22:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre eltölthetnél ott egy napot.
2016. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Ha a "nincs meg az a varázsa, mint Pestnek" alatt azt érted, hogy nincs ipari mennyiségű kosz és mocsok akkor tényleg egy borzasztó városba fogsz kerülni.

Amúgy ha így állsz eleve hozzá, mi a francot tudnék neked mondani, amitől megjönne a kedved? Több, mint 20 éve élek itt, és nincs az az isten, amiért felköltöznék Pestre. Egy lépéssel nyugisabb város, viszont szinte minden lehetőséged ugyanúgy megvan, és elérhető, mint ott.

2016. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Senki sem kötelezett, hogy jelöld be Szegedet. Most már nyugodj bele a döntésedbe.
2016. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Szeged híres arról hogy amint az ember eltölt ott egy napot Őzni kezd , Szögödnek fogja ejteni már a második naptól a várost Szögödnek fogja ejteni , Aztön mög a szartös Ő-vel fogod mondani . A Szegediek nemzeti állata a pirospaprika és a pick Kolbász , szeretik a Téli szalámit a Tisza partján árulni , 160 000 ezer lakosa van de egyes források szerint a föld alatt még több ember élhet , Testvérvárosa Münchön , (München) , Münchenben sok szögedi él de akadnak magyarok is . Kevesen tudják de Szögeden született Orbán Viktor , Putyin , és Fekete Pákó , A Feket Pákó múzeummmal szemben pedig A Világ legnagyobb Tisza nevű folyója van ami keresztül szeli a szalámit .


Szegeden sok a bicikli a Turd dö Fröncöt is a Szeged ipaprika támogatja .


Szeged híres még az Aqvö parkjáról (vizi park) , a szögediek és akik oda látogatnak ( az oda látogatáshoz vízum kell és tudni kell kívülről a gulyás leves receptjét ) azok halászlében úszkálhatnak .


Nagyjából ez jellemzi szegedet !

2016. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk írhattál volna valami konkrétumot (milyen képzés, milyen egyetemre akartál volna menni) és akkor tudnánk is jó kedvet csinálni. Amúgy meg ha életképtelen a szakod, akkor meg tök mindegy hol végzed.
2016. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Voltál már valaha Szegeden? A lányom oda készül, és a világért sem menne Budapestre. Nyugisabb, tisztább, sokkal szebb.

És a fiataloknak megvan minden...Ja, és az albérlet ára sem annyira horror...

2016. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók elmondtak sok mindent. Én se értem, hogy az ilyen ember minek jelentkezik oda, ahova abszolút nem is akar.

"De sajnos egy évet minimum ki kell bírnom Szegeden (2 félév után megpróbálok átjelentkezni Pestre)"

Honnan tudod, hogy át fogsz tudni jelentkezni?

" ráadásul elvileg az egyetem is jobb képzést ad ott, mint a szegedi. "

Ez se feltétlen igaz minden szaknál, így általánosságban szak nélkül abszolút nem igaz.


Egy hangulatos kisváros, ahol nincs örökös dugó, légszennyezettség, egész jó a közlekedés, az egyetem közvetlen a város belsejében van, mégse poros, koszos a város, tele van hangulatosabb beülős helyekkel.

Az ilyen ember bocsánat, hogy ezt mondom, de inkább jobb lett volna, ha nem jelentkezik sehova, és akkor nem veszi el az állami helyet mások elől.

2016. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra több magyarázat is van, hogy kapta Szeged a nevét. Az egyik elmélet szerint amikor errefelé honfoglalt Árpád vezér, leesett a lováról (mert túl sok kumiszt ivott a reggelihez, ami nyereg alatt puhított húsból készült), és erre a mellette lovagló, kicsit pösze Tas vezér felkiáltott, hogy: Hát te asztán moszt jól a szeggedre esztél! Egy másik verzió szerint Szeged az nem más, mint degesz visszafelé, és ez valójában egy ősi figyelmeztetés, arra utal, hogy ha Szegeden jársz, ne edd degeszre magad, mert belefulladsz a Tiszába
2016. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Istenem utolsó, sírok rajtad. Ezeket a te eszed adja ki?
2016. júl. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

A budapesti egyetemek tele vannak vidékivel, a vidéki egyetemek meg budapestivel. :D

A budapesti egyetemek fönnhordják az orrukat és elitista szar akar lenni mindegyik. :D

Jobb neked az lenn Szegeden. Én jártam BP-n a Semmelweis-re, aztán szakot váltottam 2 év után: most Nagykőrösre lejárok Budapestről. Évszázadokkal jobb!! :D


Amúgy egyik egyetem se oktatja azt amit igazán tudnod kellene. Ne legyél naív.

2016. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!