Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után érettségi?

Érettségi után érettségi?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem egy kereskedelmi iskolában, de ez a szakma valahogy sosem érdekelt, s egyetemre is csak a 2. helyen megjelöltre vettek fel, ami nem nagyon vonz.

Ami érdekelne, azok a természettudományok, de mivel az én iskolámban ezeket csak minimálisan érintettük, így nem érettségizhettem belőlük (a szabály szerint csak olyan tárgyból tehettem vizsgát, melyet legalább 2 évig tanultam).

A kérdésem tehát az lenne (így, hogy az érettségim már megvan), hogy idén jelentkezhetek-e természettudományi tárgyú érettségi vizsgákra (biológia,fizika...)?

Találok erről valahol tájékoztatót/szabályzatot?



#érettségi #érettségi tanúsítvány #érettségi újból #érettségi szabályok
2016. júl. 28. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármiből érettségizhetsz most már.


Jövőre azért csak olyat jelölj be, ami érdekel is.

2016. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármiből érettségizhetsz, ha már van érettségid.

100/1997-es kormányrendelet, de kicsit nehezen olvasható laikusoknak.

2016. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

(Egyébként nem létezik ilyen kétéves szabály, legfeljebb az általatok tanult tananyag nem lett volna elég a követelmények teljesítéséhez.)

2016. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!