Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti így hogyan vallalnatok...

Ti így hogyan vallalnatok munkát külföldön?

Figyelt kérdés

Most diplomáztam, szeretném majd mesterképzésen folytatni jövő szeptemberben, amihez szükségem lesz egy második nyelvvizsgára. Három nyelv volt a második nyelvem, angolból szeretnék nyelvvizsgát, ezt tanultam a legrégebben (felsőben).

Elgondolkodtam a külföldi munkavállaláson, de nem tudom, hogy lenne a jobb. Legyek au pair, ott legtöbb esetben támogatják a nyelvtanfolyamot, arra gondoltam, hogy angol tanfolyamra járnék, nem németre (ami a fő nyelvem vagy olvastam olyan hirdetest, hogy magyar család, angol nyelvtanfolyamra lehet járni, Törökország) vagy pedig keressek egy szobalány/felszolgáló munkát Ausztriában? Ebben az esetben szerintem nem sok idő lenne angolozásra, viszont jobban keresnék, mint itthon és talán a diákhitelem is vissza tudnám fizetni (tudom, megástam a saját sírom, stb.) és még maradna is.

Ha az első opciót választanám, akkor gyakorlatilag olyan lenne, mintha itthon dolgoznék, ami a fizetést illeti - szerintem legalábbis.

Ti hogy dontenetek egy ilyen esetben? Vagy ha nem is ezek közül, akkor mivel toltenetek az egy évet?



2016. júl. 29. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudnod mit szeretnel. A kerdes viszont az volt, hogy en (vagy mi) hogy vallalnek munkat kulfoldon.

En kovetnem a Gumo-fele leirast, mert en is IT-s vagyok:

[link]


Bar szemely szerint most en kivarnek mig eldontik az angolok, hogy mit akarnak kezdeni az EU-val es a migransokkal. Bar fejlesztok kozt akkora hiany van tapasztalt munkaerobol, hogy EU tagsagtol fuggetlenul barhol dolgozhatnek. Skocia szinten tetszik. (Finnorszag is, de ott nem az angol az elsodleges nyelv)


Ha a helyedben lennek, akkor valami szakmai munkaval probalkoznek, vegulis egy Bsc is erhet valamit ha nem bufe-ruhatar szakon szerezted. Au-pairkent/szobalanykent/pincernokent enelkul is dolgozhatnal, akkor teljesen felesleges volt az a foiskola vagy egyetem - es persze a diakhitel.


Angolt tanulni nem mennek Torokorszagba. Bar nem jartam meg ott, de nem hiszem, hogy erre az lenne a legjobb hely. Persze a politikai helyzet sem idealis arrafele, lanynak plane nem biztonsagos. Megint mas a helyzet, ha pl. az ottani magyar nagykovet csaladjarol lenne szo es ilyen iranyba probalnek tanulni. Egyebkent a torokok altalaban szeretik a magyarokat (csomo mindent atvettek tolunk, pl. az irast, szavakat), de a sziriai helyzet es Erdogan mostani iranya miatt en nem mennek oda hosszabb idore.


off:

Par ismerosommel megneztunk par orszagot marciusban. Banyuwangiban sikerult osszefutni egy fickoval, aki valasztekosan ugyan, de valami borzalmas kiejtessel beszelt angolul. Kiderult, hogy angoltanar. :)

Szoval ennyit arrol, hogy nem angol kornyezetben mennyire erdemes angolul tanulni..

2016. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!