Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kibírható az egyetem...

Mennyire kibírható az egyetem barátok nélkül?

Figyelt kérdés

Nehezen barátkozom, nem vagyok bulizós, és senkit nem ismerek azok közül, akikkel egy szakra fogok járni.

Ti sok embert ismertek a csoporttársak közül?



2016. júl. 30. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egyet sem ismerek. :'D Úgy vagyok vele majd kialakul valahogy. És ezt tudom neked is ajánlani valahogy majd csak lesz, lehet lesz rád hasonló ember és azzal pont jóban lesztek.
2016. júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyetem, milyen szak? Amúgy szerintem baráttok nélkül szörnyű lehet az egyetem.
2016. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Kb. 1 hétig leszel barátok nélkül. Aztan megismered a csoporttársaidat és lesznek barátaid. Munkahelyre sem fognak veled menni. Ilyen az élet. Új kapcsolatokat kell kialakítani. Mindenki túléli. Te is túl fogod.
2016. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igyekezz az elején barátkozni, mert tapasztalatom szerint nagyon hamar kialakulnak a baráti társaságok. Egyébként az emberek 90%-a az elején általában nem ismer senkit, vagy maximum 1-2 embert. Úgyhogy ebben nem leszel egyedül, ne aggódj.


De próbálj a szimpatikus emberekkel minél hamarabb összeismerkedni, mert később nehezebb lesz, és magányosan el se tudom képzelni, milyen szar lehet egyetemre járni.

2016. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyetem az a hely ami mindenkiben valamit fejleszt, ha elvégzi, ha nem. Rendesen önállósodni kell ezt általában a legnehezebb megtanulni olyannak aki nem jártas ebben. Aztán ott vannak az emberi kapcsolatok, ez az egyik legfontosabb, de eddig szerintem nem volt olyan ember aki csoport társai közül ne barátkozott volna össze 1-2 emberrel. Neked is menni fog, gondolj erre. :) Barátok,ismerősök nélkül nemhogy kibírhatatlan lenne az egyetem, hanem egyrészt szinte elvégezhetetlen is. Ez legalábbis az én véleményem. :)
2016. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mikor egyetemre kerültem 1 embert nem ismerem (még a városból se jött senki oda ahova én). Ezért kell elmenni a gólyatáborba, ott sok emberrel könnyen összebarátkozol és így első nap már lesznek ismerős arcok, barátok :) (Az én barátaim nagy részét is a GT-ben ismertem meg)
2016. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Össze fogsz barátkozni emberekkel, akár akarod, akár nem: mégpedig azért, mert ha hozzá akarsz jutni bizonys infókhoz, akkor muszáj. Ha egy konkrét szemináriumi házira vagy kíváncsi, nem biztos, hogy kirod a nagy létszámú face-es csoportba, hogy ki tud házit, hanem ráírsz valakire aki a csoportodba jár; innentől pedig már ugye megvan a közös téma, könnyebb beszélgetést kialakítani. Ráadásul az első félévben mindenki pont annyira fél és bizonytalan mint te, szóval ne aggódj, lesznek barátaid, még ha ez időbe is telik.

(egy szintén félénk és nehezen barátkozós lány)

2016. júl. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 31. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!