Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE gólyatáborba mennék,...

SZTE gólyatáborba mennék, viszont túl drága a jegy (15. 000) + költőpénz, ennek ellenére megérné, ha elmennék?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha neked nem megengedhető anyagilag, akkor elkell fogadni.

Hidd el csak az első pár napban könnyíti meg a dolgod, gólyatábor nélkül is lehet ugyanúgy barátokat szerezni, és fogsz is, mivel a "szívás" összehoz majd titeket! :)

2016. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem éri meg, ismerősömék 1 nap után hazajöttek
2016. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is oda megyek, ha megyek és szerintem is nagyon drága.. 3 éjszaka, kb. 7 étkezés, amiről azt se tudom, hogy mekkora vagy mi lesz. Az alkoholról is nekem kell gondoskodnom, plusz a közlekedés ugye.

Hát nem tudom, szerintem ez minimum egy 20ezer forint lesz.

De nekem azt mondták, hogy lesznek még kari bulik, ott az összegyetemi gólyabuli is.. Hát nem tudom, nehéz kérdés.

2016. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, plusz nekem még azért is nagy költség, mert kolis leszek, és inkább erre spórolnám a pénzem.. Én az összegyetemire mindenképp elmegyek majd, oda csak 4500 a jegy, ahogy most nézem. :D
2016. aug. 1. 01:59
 5/8 Chok Dee ***** válasza:

Szia!

Én egy SZTE-s főgólya vagyok (legyen mindegy hogy melyik karé, és hogy ki vagyok).

Az egyetemi gólyatáborok az egyetemi életben szerintem/szerintünk egy kihagyhatatlan dolog. Irtó jó programokkal várunk minden kisgólyát a gólyatáborokba, ahol sosem arra megy ki a játék hogy szétszívassuk őket, vagy hogy leitassuk őket a sárga földig, meg pucéran meggyalázzunk akárkit is. Senkit nem kötelezhetünk semmire, mindenki maga igénye és kénye szerint csinál azt, amit. Tudom kérdésed nem erre ment ki, de sokan tartanak ettől anélkül hogy megkérdeznék.


Nekem ez lesz a 3. gólyatáborom, és évről évre jobban élvezem, tulajdonképp úgy tekintünk az egészre mint egy 3 napos low budget fesztivál. :D


Valóban lehet barátokat szerezni suli közben is, szó sincs arról hogy nem, csak azért azt szoktuk mondani ilyenkor, hogy első nap amikor beállítasz egy xy előadásra több tíz-száz ember közé azért nem mindegy hogy úgy lépsz be a terem ajtaján hogy több tekintet is téged figyel vigyorogva hogy "hé itt van egy szabad hely, ülj ide".


Persze ha sajnos az anyagiak gátolnak a dologban én nem akarok erőszakosnak tűnni, csak ha úgy érzed meg tudnád engedni magadnak végül is, csak abban nem vagy biztos megéri-e, én arra az esetre írtam a válaszom. :)

Hajrá!

2016. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár most inkább még jobban félek az egyetemtől, nem szeretnék úgy menni, hogy nem ismerek senkit sem, míg másoknak meg már megvan a kis baráti közössége a gt miatt.. Szívesen elmennék a gólyatáborba, de minden költséggel együtt (kb. 30-35 ezer lenne), már csak azért is drága, mert kolis is leszek nagy valószínűséggel, és erre kell a pénz. :\
2016. aug. 3. 19:39
 7/8 Chok Dee ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

30-35 ezer hogy jött ki? Csak kíváncsiságképp. Bár nem tudom mennyire laksz messze, útiköltség szempontjából. Ebben a 15.000-ben benne van a kajád végig, alkohol is van benne szépen, kapsz gt-s pólót is. Lényegében a 15.000 felett csak az van amit kényelemből magadnak elhozol. Jó nem mondom, valami nasi + kis dugi pálinka mindig jó ha van, de ezt 20.000 + útiköltségből bőven megjárod ha nem vagy költekezős típus szerintem.. (tapasztalat)

Arról a részéről se akarok hazudni, az tényleg úgy van hogy akik gólyatáborban részt vesznek természetesen sokkal könnyebben illeszkednek be az egész rendszerbe, viszont a másik oldalról nézve ne hidd, hogy te lennél az egyetlen aki nem jön el. Úgy nagy általánosságban, ha mondjuk 300 elsőst vesznek fel a karra, abból mondjuk 130-150 jön csak el a gólyatáborba és azért akik nem jönnek el sincsenek kinézve a közösségből, egész egyszerűen annyiról van szó, hogy ha te is bekerülnél egy ismeretlen közegbe, először mégis csak ahhoz szólnál hozzá, meg azzal próbálnátok túlélni az első heteket akit már valamennyire ismersz, töltöttetek el együtt egy kis időt. De lényegében az történik, hogy baráti körök, klikkek javarészt vagy általában azok közt jön létre akik mind ott voltak, vagy olyanok közt akik nem. És félre ne értsd, egyáltalán nem negatívumként mondom!!! Csupán arra akarok rávilágítani hogy attól hogy valaki nem megy el a gólyatáborba, nem jelenti azt hogy ő lesz a suliban akinek nincsenek barátai mert ez a legnagyobb marhaság :D

Remélem sikerült valamennyire objektíven ráközelíteni..


Szabad kérdeznem egyébként milyen szakra jössz?

2016. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Több, mint 300 km-re lakok, és a vonat nem túl olcsó.. És akkor még utána Szegedről a gólyatáboros helyre is el kell jutnom. Ráadásul ha jól olvastam, a TTIK-s gt-hez sátor is kell, ami nekem nincs is. Biológiára megyek majd.
2016. aug. 4. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!