Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz egyetemre jelentkeztem....

Rossz egyetemre jelentkeztem. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Anyámék erőltették hogy maradjak itt velük és járjak itt egyetemre,ahol lakunk.Felvettek ide,de egy bizonyos pesti egyetem az álmom már régóta.Mielőtt valaki jönne,hogy akkor miert nem oda mentem.Azért mert megfenyegettek ha nem maradok itt akkor nem kapok semmi pénzt majd.Anyagilag jól állunk nem emiatt nem engedtek meg.Azt akartak hogy veluk maradjak.Mit tudok tenni?Annyira bánt a dolog.Tudnèk átjelentkezni később erre a pesti egyetemre?
2016. júl. 31. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Örülj, hogy ennyi ésszel ide felvettek. (Még azt sem vagy képes leirni, hogy melyik egyetemröl melyikre? (Akár hiszed akár nem, nem mindegy, hogy egy virágöntözö managgeri képzésröl pl. orvosira akarsz-e jelentkezni?)
2016. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves első!Nemzetközi gazdálkodás szakról van szó,azért nem írtam hogy honnan hova mert nem szerettem volna leírni ne haragudj :) de szerintem a kérdés lényege független attól,hogy hol lakom,ahol ez az egyetem van.
2016. júl. 31. 09:39
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Átjelentkezni nem valószínű, hogy sikerül, inkább újra kell majd felvételizned. Elég lett volna a pesti egyetemre is a pontod most?

Két dolgot tehetsz egyébként most:

- elkezded itt az egyetemet, és a teljesített tárgyak egy részét valószínűleg elfogadtathatod majd Pesten, így ott eleinte kevesebb tárgyad lesz

- nem kezded el az egyetemet, hanem elkezdesz dolgozni, hogy a megszerzett pénzből függetlenedni tudj a szüleidtől, mert ha megengedhetitek magatoknak, mégis megfenyegetnek a szüleid(wtf?!), akkor ott a szülő-gyerek viszonyban valami nagyon el lett b@@@szva


Esetleg ha első félév után vagy már közben látod, hogy bírod a diákmunkát, akkor kombinálnám a két lehetőséget, talán ez lenne a legjobb megoldás.

2016. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt!Igen felvettek volna és igen sajnos az van amit leírtál el van cseszve az egész :/ ki vagyok most kicsit.
2016. júl. 31. 10:24
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem szüleid intézték a felvételidet, akkor simán megjátszhattad volna, hogy az általad választott egyetemet jelölöd meg első helyen, és ha felvesznek oda, azt mondod, hogy sajnos lemaradtál a szüleid által választott egyetemről, és csak oda vettek fel, ahová te akartál menni.

Szüleid tudják hogy felvettek? Ha még nem, akkor simán bekamuzhatod, hogy nem vettek fel, nem mész el beiratkozni, és jövőre újrapróbálkozol a fenti módszerrel.

Tudom, hogy ez az egész hazugságra épül, de ha ilyen szüleid vannak, akkor meg is érdemlik, hogy a saját gyermekük kijátssza őket..

2016. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm utolsó :) sajnos anyám figyelt mindent,csak vele tolthettem ki a sorrendet és a ponthatárokat is figyelte rájött volna úgyis mivel majdnem 100 ponttal több pontom van oda,ahova ő szánt engem.:/
2016. júl. 31. 10:41
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

már felnőttnek számítasz, ne hagyd, hogy belszóljanak az életedbe

és ha nem adnak pénzt, mi van? csak őket minősíti, hogy cserben hagyják a gyereküket és tönkre teszik az életét...

ott van diákhitel, rengeteg ösztöndíj, diákmunka, tessék talpra állni, és ne hagyd magad, hogy rádnőjjenek

2016. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazad van persze de ez nem ilyen egyszerű :)
2016. júl. 31. 13:39
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

dehogynem, felnőtt ember vagy, aki a saját életéért felelős

ez már nem középiskola, ahol babusgatnak, itt már a te életedről van szó, a jövődről

2016. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
70%

csak erősíteni tudom az előttem lévőket

én is most megyek egyetemre,

nemk valami jo a viszonyom a kedves muterral de mindenben támogat ilyen szempontbol

beszéld ezt meg a szüleiddel hogy átjelentkezhess, mert lehet hogy aztán egész életedben bánni fogod..

2016. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!