Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy látjátok el a főiskolá...

Ti hogy látjátok el a főiskolás gyereketeket?

Figyelt kérdés

A lányom szeptemberben kezdi a főiskolát, 70 km-re tőlünk kb.

Kollégista lesz.

Gondolom vasárnap mikor visszamegy tudok neki berakni jobban elálló főtt ételt, esetleg felvágottat, konzervet stb. Ti miket szoktatok neki berakni, hogy ne kelljen ételre annyit költenie?

Szerintetek mennyi a reális zsebpénz egy hétre?

(Az utazáson felül, mert arra külön adok)


2016. júl. 31. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 250 km-re jár suliba, kéthavonta kb fel szoktunk menni hozzá, akkor bespájzolunk neki mindenből, telepakoljuk a hűtőt, kamrát, fagyasztót. de ő szeret főzni és igénye is van a napi pepecselésre.

Havi kb 50 e-t szoktam adni neki.

2016. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Havi 50?? Úristen nekem nem adnak ennyit. Utazásra szoktam kapni, a többit inkább a nagyszülőktől kapott pénzből fedezem sajnos. Mikor megyek vissza általában egy heti kaját viszek magammal, azt tudom mikrózni. Konzervet nem szoktam, csak első évben, később ha tovább maradtam pedig már főztem magamra, lásd el a lányod receptekkel vagy konyhai tippekkel, eszközökkel és edényekkel is :)

Attól függ, hogy városi bérlet mennyibe kerül, mennyire jár néha szórakozni, moziba barátokkal, új ismerősökkel, stb. Én mondjuk nagyon minimálra fogom.

2016. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
A bérlete 4ezer, egy út haza szintén négy... nyilván ruhát sem én veszek neki, a könyvet se én veszem meg 250 km.re, se jegyzetet. HA ezeket levonod, nem marad napi 1000 ft kenyérre, tejre, szalámira...
2016. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell elkényeztetni, hadd önállósodjon egy picit. Elég szerencsés helyzetben van, hogy ilyen közel lakik és minden hétvégén haza tud utazni. 2-3 napra való főtt étel épp elég. Konzervet, kolbászt, stb. meg tud venni ő is, nem kell hurcolni. Habár ilyen kis távolságoknál elég tág lehetőségek adottak.

Lesz a kollégiumban hűtőszekrény, az ételtárolás nem probléma...

A zsebpénzt meg szerintem havonta célszerű adni, bankszámlájára, mivel a sok utalásnál úgyis az játszik majd. De majd meglátjátok, idővel kialakul.

Az első két hónapban egy papírra fel kell írni, hogy mi mennyibe került, milyen kiadások voltak. Ennek ismeretében hosszabb távra tudtok kalkulációt készíteni az anyagiakról.

2016. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!