Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire ez a rohadt nagy féltés?...

Mire ez a rohadt nagy féltés? Ti is így féltitek a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet, hogy apám borzasztóan fél mindentől és engem is félt így nagyon de nagyon. 8-ra legyek itthon este. De napközbe is iskola után lehetőleg legyen itthon. Sose voltam egy buliba se. Igaz egyáltalán nem vágyom buliba.

18 éves vagyok. Kb egy éve van jogosítványom autóra. Vezettem olyan 20 ezer kmert. Eddig. Most meg elmennék már autóval 100 km távolságra egy barátomhoz. Azt teljesen ki van térve a hitéből hogy ez milyen veszélyes. Miért nem vonattal meg busszal inkább. Igaz tömegközlekedés is elég veszélyes lehet találkoztam már egy két furcsa emberrel...

Na de az mindegy.

Aztán hogy egyedül elmenni olyan messzire? Jaajjmi lesz. Azt mondja több szem többet lát. Igaz volt rá példa hogy majdnem friss jogosítvánnyal mentem 4 en mentünk. Éjszaka. 8 szem. Abból 6 csukva volt. Egyedül levezettem ismeretlen úton borzasztó hatalmas ködben 400 kmert egyhuzamban. Sokszor a gpst is néztem hogy mikor lesz kanyar kb. Olyan borzalmas volt a helyzet. Megoldottam. Vittem már jó pár rokont véleményük az volt hogy sokkal jobban vezetek mint anyám vagy apám. Akiknek 30 éve van jogsijuk. És ez szerintem is igaz. Ők elég sok bakit elkövetnek. Bátyámat vittem vizsgára 80 kmre tőlünk. Anyámnak el kellett jönnie. Mert meg ketten se menjünk. Következő vizsgájára is vinnem kell. Anyám nem bír jönni. Ezért apám még kivesz egy szabadnapot is hogy elkísérjen minket.

Apám minden nap kb 4 órát tvzik. Ez tartalmazza az RTL klub híradót minden nap. Semmi pénzért ki nem hagyná. Megnézi a rengeteg balesetet. Tele beszélik az ember fejét. Tvt egyáltalán nem kéne néznie az embernek szerintem.

És így borzasztóan be van fásulva apám. Nem tud elképzelni semmi egyéb szórakozást. Ha elmentem mégis valami esti programra. Addig ő nem alszik ameddig haza nem értem. Akár éjfélig is vár. Igaz másnap hajnalba megy dolgozni. De annyira aggódik. Pedig hoznak visznek. Nem sétálok egyedül az utcán éjszaka. És ennyire fél. Rengeteget tudnék még mesélni de ennyi elég lesz.

Ti is ennyire aggódtok a gyereketek után? Aki valójában már felnőtt papír szerint? Vagy a ti szüleitek is aggódnak ennyire? Én másoknál nem igazán tapasztaltam még ekkora féltést meg aggódást. Mit lehetne ezzel kezdeni?

Menni fogok dolgozni hamarosan. De délutáni műszakba tudnak csak felvenni. Hajnal 1 körül fogok hazajárni..nem fog aludni fél éjszaka? Azt utána meg kel hajnalban fél 5-kor.

Másik nagy hóbortja még a pénz. Jajj ne aurózzunk sokba kerül. Meg lett véve egy autó újonnan. 10 éves azt van benne 100 ezer km. Jajj mi lesz ha eléri a szervizelési kmert. Meg jajj most ez a 200 km 10 ezer forintba kerül. Minek megyek el meg jajj mi lesz a program meg mit csinálunk. Meg vonattal busszal fillérekből megjárom. Ha valóban jó volna a tömegközlekedés elmennék azzal. Nincs bajom a tömegközlekedéssel mert 3 éven keresztül napi 150 kmert vonatoztam iskolába oda vissza. De autóval 100 km. Tömegközlekedve meg 160-170 km. 3-szori átszállással. És 5-6 óra utazás. Autóval másfél óra körül van. Vonat busz az 2500 körül. Autóval üzemanyagit számolva 4000Ft. Nem az ő pénzükön mennék. Sok spórolt pénzem van és egy hónap múlva kezdek dolgozni. Eddig kaptam.az ösztóndíjat. Mindent magamnak fizetek.


2016. jún. 2. 20:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs ha sok a helyesírás. Telefonról írtam.
2016. jún. 2. 20:39
 2/15 anonim válasza:
29%

Én elktöznék a helyedben.

Egyébként próbáljj meg elmenni otthonról a tuttuk nélkül. Akkor mit mondanak? Nem történt valami a szüleid életében ami miatt ilyenek esetleg?

2016. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudok róla hogy történt volna. nem történt.

Hát volt hogy mondtam hogy ekmegyek mktorozok egyet. Azt mondo. Merre jártam. Azt mondja de hát ne menjek ilyen messzire. Nagyon féltenek ám. Hát mostan 30 kmre elmentem motorral :D. Majdnem igyan az mintha 5 kmes körgetben megyek le fel.

Van hogy mondom elmegyek haverhoz. 8-ra itthon leszek. Ekmegyek délután 2-3 órakor. Azt 6-kor híradó előtt meg gyors felhív hogy mikor jövök már.

2016. jún. 2. 20:54
 4/15 A kérdező kommentje:
Elköltözni nem olyan egyszerű. Lesz fizetésem hamarosan. De nem akarok a fizetésem felét albérletre költeni a másik felét meg kajára. Akkor nem tudok soha előrébb lépni az életben
2016. jún. 2. 20:55
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Az ember mindig aggódik a gyerekéért. Ha még együtt laknak, akkor addig nem tud elaludni, míg a gyerek haza nem jön. Ha ne laknak együtt, akkor is itt van a féltés. Amikor a fiunk 19 évesen a viszonylag új kocsinkkal rosszul vette be a jeges úton a kanyart (együl ült a kocsiban), akkor a házfalnak menés után hazatelefonált, mi csak azt kérdeztük, : Te hogy vagy? a többi csak pénz. Nem lehet eléggé óvatosnak lenni és sajnos a kellő óvatosságot is csak gyakorlat útján lehet elsajátítani.
2016. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Múltkor elmentünk páran haverokkal meg barátnővel éjszakai fürdőzésre. Azon rinyált 2 órán keresztül hogy miért nem lehet nappa menni. Minek kell éjszakaira. Mi a jó abba...

Mi denért morog. Annak örülne a legjobban ha egész nap senki a családbó ki se tenné a lábát a házból. De a házban is érhet ezerféle veszély. Nem lehet ennyire vesuély nélkül élni.. Annyira fél mindentől... Mindenben csak a veszélyt látja. Így nem lehet leélni az egész életet. És már azt vettem észre hogy belém is kezdi belémteni ezt a félszet...

Én egyáltalán nem vagyok száguldozós gyerek. 90 helyett js inkább 80-al megyek. nem lépem túl a határokat akkor se ha egyedül megyek. Szeretek autózni. Így legalább tovább élvezhetem az autózást ha 80-al megyek nem pedig 100-al.

2016. jún. 2. 20:59
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Fiatal vagy,friss jogsis,ahogy olvasom,heves is. És a fiuk,akit szeretnek. Természetes,hogy félt/enek.

Ne akadékoskodásnak fogd fel.

2016. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Bizonyos mértékig nagyon is fontos a szülői féltés! A te szüleid talán már túlzásba viszik picit. 19 vagyok, ráadásul lány de engem sohasem féltettek ennyire. Azt akarták, hogy önálló legyél, nyugodtan elengedtek szinte bárhova, 14 évesen már nagyba buliztunk :D Persze azért voltak szabályok:nem inni le magam tajrészegre, társasággal menni,lenni,hazajönni, tanulás rovására nem mehetett a csavargás! Nem csak engem neveltek ilyen szabadon, hanem a barátaimat is. Ezzel szembe akit próbáltak tiltani meg visszafogni az szépen lezülött, szökött, teherbe esett stb.

Egyszóval, engem szabadon hagytak élni, mégis tisztességes lettem :)

2016. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is két gyerekem van és marhára féltem őket. Ezt nagyon nehéz egy ilyen típusú szülőnek levetkőznie, mégha ez a gyerek terhére is van. Én is állandóan aggódom, rémeket látok, akkor vagyok nyugodt, ha itthon vannak a biztonságban. Engem meg soha nem féltettek a szüleim, nagyon korán kezdtem mindent és felnőtt fejjel azt gondolom, bár jobban féltettek volna, mert nagyon sokszor bajba keveredtem és a szerencsén múlt, hogy megúsztam.

Beszéld meg apukáddal, hogy te megérted, hogy félt és aggódik, hiszen tényleg annyi hülye baleset van és mindig az ártatlanok halnak meg, annyi veszély leselkedik ma már egy fiatalra, agyonvernek pár forintért vagy akár egy telefonért, de persze bezárni sem lehet egy gyereket.

Mond el apukádnak, hogy téged ez zavar, hogy ennyire aggódik mindig, vagy csak hallgasd meg és csináld, ahogy neked jó, lehet, neki már az is egyfajta stresszlevezetés, hogy mondja a magáét. Megtiltani nem tilt meg semmit, csak mondja. Esetleg megnyugtathatod, hogy ha valahova odaértél, rácsörögsz, vagy írsz egy sms-t, akkor is, amikor indulsz haza, örülj neki, hogy ennyire szeret és félt. Nagyon sok gyereket meg pont a szeretet és figyelemhiány sodor óriási bajba. Őt így kell elfogadni, amíg él, te mindig a kicsi gyereke leszel :)

2016. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát nem az a baj hogy félt. Ternészetes dolog. Csak ne legyen tulzásba víve. Hát igen mikor utcán megy az ember össze vissza ott előfordul hogy kirabolják megverik. Autóban ez elkerült dolog. Nem vagyok én heves.

Egyébkent ha valahova megyek és odaértem akkor mindig meg kell csörgetnem.

2016. jún. 2. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!