Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek így a...

Szülők! Ti elengednétek így a gyereketeket?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, szeptemberben megyek 9.-be. Imádok táncolni, egy fantasztikus egyesületbe járok.

Nemrég derült ki, hogy a tánctábor (amit szeptember óta várok) pont egybeesik a családi nyaralásunkkal...

A szüleim tudják hogy lesz tábor, de még nem mertem nekik elmondani, hogy én oda mennék szívesebben a nyaralás helyett...

A tábor 5 napos, teljes ellátással, Balatonon lesz, két felnőtt fog ránk felügyelni.

Ilyen esetben elengednétek a 14 éves lányotokat a táborba nyaralás helyett?

(Zárójelben megjegyzem, a nyár elején voltam egy sulis táborban, az is 5 napos volt, az ország másik felében, arra nyugodt szívvel elengedtek...)

Kérem hogy a bunkó hozzászólásokat mellőzzék/mellőzzétek! Köszönöm!



2016. júl. 8. 12:30
1 2 3
 1/27 Őrszem válasza:
46%

Nem...

Gondolom mar ki van fizetve a nyaralas.

2016. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Persze, ha neki fontosabb a tábor akkor tiszteletben tartanám.
2016. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem értem. Tudják, hogy akkor lesz a tábor, tehát már elengedtek. Gondolom ki is fizettétek a foglalót.


Nálunk egyébként az a program élvez elsőbbséget, amit ellőbb megbeszélünk (kivéve vészhelyzet persze).

2016. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudják hogy akkor lesz a tábor, de amikor először mondtam, hogy oda elmenném, annyival elintéztek hogy „akkor megyünk nyaralni”. Azt nem tudják hogy ez nekem fontosabb lenne...
2016. júl. 8. 12:46
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod el nekik?
2016. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A hozzászólásodig azt mondtam volna, h persze, menj. Így már nem engednélek el.
2016. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha tenyleg ennyire fontos a tanc, akkor elengednem a gyerekemet. Ebben a mai vilagban ritka az a fiatal, akinek normalis hobbija van. Orulnek neki, h vmi normalis elfoglaltsaga van, ami lekoti es viszonylag egeszseges is :)
2016. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 HUN_Sector ***** válasza:

Anyagi szempontból:

Ugye, ha a nyaralás adott főre szól és ki van fizetve, akkor érthető, hogy amellett kardoskodnak, hogy velük menj.

Ha azonban adott ár van, pl. egy apartman bérlése, akkor szerintem nem lenne semmi fenntartásuk az ellen, hogy oda menj, ahova igazán szeretnél.


Mivel nem csak anyagi szempontból lehet megközelíteni, van a szülői szempont is:


Tudják hogy tini korba értél, hogy szívesebben lehetsz hasonló korúak között, a tiltás csak ellenállást szül, ezért elengednének, még ha kicsit keserű szájízzel is.


De mivel nem látunk a fejükbe, nem tudhatjuk, hogy ők mit szólnak. Te annyit tehetsz, hogy mielőbb elmondod nekik. Viszont adott esetben t e is legyél kompromisszumképes. Ha úgy adódik, hogy nagyon a szívükre vennék, ha még anyagilag is érvágás lenne, akkor nem ér annyit egy tábor sem, hogy a saját szüleiddel haragban légy.


Beszélj velük, a kommunikáció mindennek az alapja. Ha megértik az álláspontodat, hogy tényleg szeretnéd a tábort, akkor várhatóan nem lesz semmi probléma.


(mivel túl sok a változó, nehéz jó választ adni)

2016. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én őszintén nem tudom. Átgondolnám ès ha lehetséges a családi nyaralást előbbre hoznám vagy későbbre tetettnèm hogy elmehessen a gyerek mert tudom milyen ha az embernek valami nagyon fontos de a szülei nem engedik.inkább a családi nyaralás mellett állok de megprobalnam elrendezni.
2016. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha nem mondtad nekik, hogy neked fontos a tábor, mégis honnan kéne tudniuk? Nem vaskalaposak, nyár elején is elengedtek, ha mindjárt elsőre elmondod, hogy te a tánctáborba mennél, akkor talán még lehetett volna intézni valamit a családi nyaralással.

Szerintem mondd el nekik, hogy nagyon szeretnél a táborba menni. A helyükben én azt mondanám, hogy ha át lehet szervezni a családi nyaralást, akkor mehetsz, ha nem, akkor majd jövőre. 14 éves vagy, nem maradsz le semmiről.

2016. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!