Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyetemen kötelező, katalógusos előadások és gyakorlatok vannak, ellehetetlenítve ezzel azt, hogy nappali tagozaton valaki vállaljon munkát az egyetem mellett?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 16:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha konkrétan az informatikáról beszélnénk, mivel itt az ELTE IK-ról van szó? Egy olyan karon, ahol pont nem a régi módi "legyél ott mert k*vára nem arra való az internet, hogy azon is megtanuld a diákat" módszert kéne alkalmazni?
2016. aug. 2. 20:21
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem katalógus van, hanem ujjlenyomattal kell regisztrálni, de csak az előadások elején-végén, a gyakorlatok nem kötelezőek. Ettől függetlenül ez lesz a 4. félévem Msc-n, és folyamatosan dolgozom mellette, előző félévben már heti 40-45 órákat.

Egyrészt értem a logikáját, szeretnék, hogy bejárjunk előadásokra. Másrészt k*rvára felháborít, mert minden tanár és minden vendégelőadó azt szajkózza állandóan, hogy sz*rt sem ér a diplománk szakmai gyakorlat nélkül...

Egyébként pedig az a véleményem, hogy aki jó előadásokat tart, és érdemes rá bemenni, arra be fognak menni az emberek. Aki meg csak felolvassa a diákat, annak magába kéne néznie, hogy vajon mi lehet a probléma, és nem a hallgatókat kéne csesztetni. Egyébként a 3 msc-s félévemben egy darab hármasom volt, minden más 4-5 úgy, hogy az óráim kb 30%-ára jártam be. Szóval amíg munka mellett, bejárás nélkül így tudok teljesíteni, addig nem igazán érzem jogosnak, hogy beosszák helyettem az időmet és a pénzemet.

2016. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nappali mellett is megoldható a munka, sok a rugalmas munkahely, főleg ha diákokat alkalmaznak. Figyelembe veszik hogy nem tudnak heti 40 órát dolgozni és 8-16 között fixen ott lenni. Én is dolgoztam egyetem mellett, nem zavart annyira be a katalógus.


Ha meg annyira kell a pénz, hogy heti 40 órát kell dolgozni a hallgatónak, arra van a levelező. De még így is 14-ből 4 alkalom ellógható, vannak gyakorlatok amikor a tanárnak olyan a kedve és nem is írat katalógust egyszer se, vagy betegség miatt elmaradnak, szóval még a katalógust se tartom annyira elrettentőnek. Sokan úgyis beküldenek minden héten más áldozatot és nem egyszer láttam, hogy egy srác ír fel 7-8 nevet. Minden megoldható.


Az meg hogy most nálatok az előadás is kötelező, hát ez van, ez az oktató szabadsága. Gyakorlaton alap lenne, hogy bent legyen a hallgató, segítséget tud kérni ha mégse tudja megcsinálni azt amit elméletben tud stb. Előadást meg meg lehet oldani, vagy ki lehet menni miután körbement a katalógus. Vannak tanárok akikkel lehet ennek kapcsán egyezkedni is.

2016. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!