Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem vagy Angol emelt...

Történelem vagy Angol emelt érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

Tudom sokminden kérdése, de olyanok véleménye érdekel akik megcsinálták már. Jövőre mind a kettő változni fog ugye, elvileg törin nem lehet kronológiás atlaszt használni középszinten sem, angolon meg kivették az A1-es feladatokat középszinten.


Melyiket érné meg? Melyikre könnyebb felkészülni?


2016. aug. 3. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mérvadó a válaszom, mert mindig is rossz voltam töriből, de az angol érettségire szerintem vidáman lehet készülni, filmekkel, könyvekkel, egy kis nyelvtan is kell, de nem annyira vészes. A töri az keményebb, sokkal.
2016. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Angolban nekem a nyelvtanom az ami katasztrófa, viszont igen tényleg ebből a tekintetből jóval könnyebb nem tanulós. Ráadásul ha az angol emelt 60%-ra sikerült elvileg mellé "jár" a középfokú nyelvvizsga is. Igazából csak azt néztem az előző évi emelt érettségikben angolból hogy a legtöbb elég érdekesen van megcsinálva, kb ilyen direkt szivatós szinten.
2016. aug. 3. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül az alapján szükséges dönteni, melyik a nehezebb. Erre nyílván reális választ is nehéz adni, mivel személyfüggő a dolog, kinek melyik jön.


Célszerűbb lenne hasznosság alapján dönteni. E tekintetben mindenképp az angol a nyerő, hiszen napjainkban ezen irányú tudás egyre jelentősébb mértékben követeltetik meg.

2016. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ebben tökéletesen igazad van. Igazából ez a kettő ami még megcsinálhatónak tűnik, és be is számolják felvételiben.
2016. aug. 3. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Én történelemből emelteztem, ugyan én nagyon szerettem, de sokat kellett rá tanulni, legalábbis én sokat tanultam és így lett 90%. Az angol az csak jön szerintem. Te érzed az angol tudásodat, de gondolom levélírás, szövegértés ilyenek mennek és akkor egyértelműen az angolt válaszd. De ha van benned elszántság és nem tart vissza, hogy sokat tanulj, akkor a történelem is megcsinálható.
2016. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Közgazdásznak akarok jelentkezni, oda meg jobban jön az angol. Meg kellene a matek is, annak a statisztika része nagyon babán megy a többi kissé gyengén, de emeltezni biztos nem fogok abból.
2016. aug. 3. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Én történelemből tettem emelt szintű érettségit és nagyon jól jártam vele, mivel 91%-ra sikerült. Angolból is meglehet csinálni ugyanennyire, de az is elég húzós. Senki se gondolja hogy az angol annyival könnyebb. Ugyanis sokan abba a hibába esnek hogy "hát ők már tudnak angolul, minek készüljek rá" és rendre 80% körülire csinálják, ami nem lenne rossz, viszont egy gazdasági szakon államin 450 körül van a ponthatár, és ugye az angol emelt miatt bukod is a nyelvvizsgádat, mivel a plusz pontot nem számolják be 2x ugyanazért. Felvi pontszámító kalkulátorral számold ki hogy az adott szakra, ahová jelentkezni szeretnél, melyik érné meg a legjobban. Ugyanis ha angol emeltet csinálsz, nem számíthatsz a nyelvvizsgák miatt kapható 28(12) pontra.
2016. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem számít bele a nyelvvizsga emelt angol mellé. Egyenlőre még bőven készülök rá pedig van kis időm addig. De szerintem angol lesz belőle, lévén közgazdásznak akarok tovább menni, többet ér az angol.
2016. aug. 5. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettőből van emeltem, a töri jobban sikerült, de van a kettő között 3 év eltérés (az angolom előrehozott volt). :) Ha ebben az évben csináltam volna, akkor tuti az angol lesz jobb, mert jó a nyelvérzékem és sokat fejlődtem azóta. Tényleg rajtad áll, nekem egy nyelv érettségi sokkal könnyebbnek tűnik.
2016. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondolom azért gondolod ezt, mert történelem tananyag azért elég széles és tömör. Angolból igazából mi kell? Nyelvhelyesség, hallásértés, íráskézség és szövegértés.


Na most Nyelvhelyességnél van a 12 igeidő + 3 kiegészítés. Hallásértéshez sok sorozatot kell nézni. Íráskézség nekem jön magától a nyelvtani rész mellé, szövegértésbe is hasonlóan, csak rohadt sok szót kell ismerni.


Igazából jobban félek attól hogy valami brutál szivatós érettségi lesz jövőre és alig szerzek rajta pontokat.

2016. aug. 5. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!