Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak könnyebben a...

Hogyan tanuljak könnyebben a nyáron?

Figyelt kérdés

Orvosira készülök, szeptembertől leszek 12.-es, és már elkezdtem tanulni kémiát és bioszt (ahogy cask bírok, minden nap próbálok tanulni 3-6 órát kb), de néha nem megy, és néhány nap kimarad a tanulás. Akik nyáron tanulnak, hogyan veszik rá magukat a tanulásra? Néha tudjátok rám tör az a hú de nem csinálnék semmit érzés és elmegy az egész napom semmittevéssel. Leülök az íróasztalhoz, előveszem a könyvet, hogy ma is tanuljak, de ahelyett, hogy a gépen a tanulós videókat nézném (mert azok nekem nagyon sokat segítenek, azzal értem meg), leragadok facebookon vagy youtubeon. Aztán észbekapok, vacsorára anyukám hazaér, észre sem veszem, hogy hogy elbeszélgettük az időt, már 8-9 óra, odaülök még azért az asztalomhoz, kb beleszagolok a könyvbe de már mindegy ugye olyan későn. Aztán inkább hamar próbálok aludni, hogy másnap ugye felkeljek, hogy korán keljek és tanuljak. Aztán ha később kelek fel mint akartam, akkor is az a helyzet, hogy már nem megy úgy az egész nap, ahogy terzevtem.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, remélem tudtok valamilyen tanácsot adni, előre is köszönöm! :)



2016. aug. 5. 15:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Hallottam még egy Self-control nevű alkalmazásról is, de az csak MAC-re van, Windowsra nem tudtok hasonló programot?
2016. aug. 5. 16:02
 2/3 anonim válasza:

Húha, nagy fába vágtad a fejszéd, sok sikert kívánok a felkészüléshez! :)


Nekem is ugyanez a baj. Én itthon például képtelen vagyok tanulni, hagyom, hogy minden elvonja a figyelmem stb. Változtass a környezeten! Menj ki levegőre, parkba, szigetre, erdőbe (nem tudom, hol laksz) vagy esetleg könyvtárba. Én könyvtárban tanulok, egyedül ott tudok koncentrálni. Ha kiválasztasz egy adott helyet, ami nyugodt és a tanulással van összekötve, szerintem jobban megy a dolog. Tudom, nekem is 45 perc mire odajutok, de azalatt is ki tudok kapcsolni, ráhangolódni fejben a kemény munkára. :)

2016. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Most raktunk rendet az erkélyünkön, úgyhogy azt hiszem adok neki egy esélyt, hátha az lesz a kis tanulóhelyem.
2016. aug. 10. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!