Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen távolságról milyen a...

Ilyen távolságról milyen a bejárás? Ingázni vagy albérlet? Esetleg más megoldás?

Figyelt kérdés

80 km-re fogok egyetemre járni, vonattal 1 óra 10 perc körül, naponta összesen 2,5 óra utazás lenne mindennel együtt, de semmi átszállás nincs.

Kollégium minden szempontból esélytelen, meg sem pályáztam feleslegesen, így marad a bejárás vagy az albérlet, viszont egyre inkább kezdem kizárni azt, hogy Pesten éljek, hiszen nagyon drága.

Ez mennyire megterhelő? Van, aki utazott ennyi időt?

A vonaton tudnék tanulni, olcsóbb, a lyukas órákban lesz, aki fent lakik a suli mellett, illetve koliban, így attól nem félek, hogy nem tudok majd hova menni, ők szívesen segítenek majd.

Szerintetek bírható?



2016. aug. 8. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az órarendedtől is. Ha szerencséd van, nem lesznek hosszú üresjárataid. Szerintem ha vannak fent ismerőseid, meg az utazási időt el tudod tölteni hasznosan, simán bírható. Milyen szakon leszel? Egy joghallgató például sokkal könnyebben tanul/olvas a buszon, mint egy építészmérnök, akinek rajzolnia kéne.
2016. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 100 km-re lakok Pesttől. Már a heti kétszeri vonatozástól is rosszul vagyok, fáradtabb vagyok utána, mint egész napos suli után. :D

Én is mindig jól eltervezem, hogy tanulok vagy olvasok a vonaton, aztán MINDIG van ordító gyerek, üvöltöző és/vagy telefonról zenét nyomató fiatalok, hangosan beszélő nagyotthalló öregek, esetleg még meg is rugdossák a lábam.... Így katasztrófa a bejárás. Amerre a barátom lakik, arra mondjuk tök jó nyugis a vonat, azon a vonalon még be is tudnék járni, csend van és kényelmes.

Nekem jobb szobát bérelni (voltam 2 évig egy helyen havi 45-ért, aztán egy másik helyen 40-ért), nem tudom, neked mi számít drágának, de ha nem a belváros közepét nézed csak, és hajlandó vagy lakótársakkal élni, akkor nem annyira húzós.

Haverom a szomszéd utcában lakik a szülővárosomban, szóval neki is 100 km, ő is albiban volt pár hónapig, de nem bírta, neki sokkal kényelmesebb naponta bejárni (szintén vonattal), ő azt jobban szereti.

Autó egyébként nem megoldás? Apukám ingázott Pestre dolgozni kocsival anno, semmi baja nem volt vele.

Vonat szerintem attól függ, hogy mennyire tudják mások elvonni a figyelmed a hangoskodással, illetve hogy melyik vonalon laksz, mert lehet hogy feléd abszolút nem gázos a vonatos utazás.

2016. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 amira21 ***** válasza:
Én 50 kmerre lakok, most már a fősulitól de gimibe is ebbe a városba jártam. Hozzánk nem jön vonat, így mindennap busszal megyek ami 1.5 óra tehát napi 3 óra, és sokszor van olyan hogy az orarend miatt már mondjuk 1.5 órával hamarabb ott vagyok, vagy ugyanez hogy hiába van vége még várhatok a buszra. De gimiben ilyen gondom nem is volt annyira, fősulin viszont akad, de annyi minden van, könnyü elütni az időt (Pl. könyvtár vagy lányokkal elmegyünk vhova stb.) Az elején fárasztó volt, most lesz a 7. év hogy bejárok, de megszoktam és nagyon szeretem :) A buszon lehet aludni vagy tanulni vagy akármi :) Szóval csak tőled függ, hogy kibirod-e vagy sem. Mindenesetre nyilván kel hozzá egy kitartás. Mert pl. nekem ha 8kor órám van akkor 5:30kor kelek hogy beérjek, míg a barátnőm aki a kollégiumban lakik 7:30kor száll ki az ágyból és mondjuk előtte nap mindegyikünk éjfélig egy beadandón dolgozott :D Tehát ilyenek vannak, de mondom kibirható :)
2016. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha sűrű lesz az órarended bejárástól ki fogsz készülni, nekem ritkás órarenddel napi 50 km + 10 km helyijáratos utazással volt, hogy már a buszon aludtam hazafelé. Volt amikor már nagyon fárasztó volt, ha nem csak vizsgaidőszakban kell készülnöd bizony megterhelő lesz, le merem fogadni, hogy legalább az egyik tárgyam ez miatt sem sikerült, mert nem volt már erőm még folyamatosan készülni is rá.
2016. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bellobig válasza:
100%
Én 120 km-ről ingáztam naponta, vonattal. Fárasztó volt, főleg a koránkelés. Hazafele már röpült az idő, rengeteget olvastam.
2016. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ:)

A vonal az nem gáz, eddig akárhányszor mentem csend volt és nyugalom, ráadásul egyetemisták is tanultak körülöttem minden egyes alkalommal.

Az autó nagyon jó ötlet, jövőre már megoldhatóbbnak tűnik, nincs még jogsim, jövőre fogom csinálni, de szerencsére apukám néha jár fel dolgozni, így havonta pár alkalommal biztos meg lesz oldva az utazás.

Köszi a tapasztalatokat, első hetekben marad az ingázás, és majd ha már ismerek pár embert, megfontolom az albérletet, hosszú távon jobb lenne.

2016. aug. 9. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Pesten belül is ingáztam ennyit a suliba (gimis koromtól kezdve + 5 év egyetem) és még élek. Persze most azért sokkal jobb, hogy nem fél hatkor kell kelnem, de ennyi utazás szerintem simán belefér, főleg, ha nem is kell átszállnod.
2016. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a másik, a suli-koli távolság is 45-50 perc, akkor az a plusz 20 perc már szinte nem oszt-nem szoroz.

Találtam most ilyen órarendtervezőt, azzal is ki lehet sakkozni az órákat úgy, hogy ne minden nap hajnalban kelljen kelnem.

Köszi neked is a választ:)

2016. aug. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!