Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nálatok volt olyan szomszéd,...

Nálatok volt olyan szomszéd, amit muszáj volt erélyesen vagy fenyegetve/üvöltve leszerelni?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi volt? Miért kellett kiosztani? Hogyan szereltétek le?


Nálam konkrétan az volt, hogy ugye albérletben lakok, viszont a lépcsőházban van egy kibírhatatlan 55 éves banya, aki valamiért engem pécézett ki magának. Ha én voltam a soros felmosó, kijött, és visító hangon közölte, hogy azt nem úgy kell, eláztatom a fél házat, stb, holott tudom, hogy kell felmosni. Mindenért feljött, dörömbölt, panaszkodott, ám egyszer betelt a pohár. Egyik napon már vagy 5. alkalommal jött fel, kinyitottam az ajtót. Nekiállt megint panaszkodni valamiért (pedig aznap semmit sem csinálta, és soha nem vagyok hangos, és sosem zavartam senkit), én erre mérgemben elküldtem a halál f....szára, és megmondtam neki, hogy ha még egyszer feljön, fel lesz jelentve zaklatásért, aztán majd a rendőröknek panaszkodhat.

Majd rácsaptam az ajtót. Azóta befogta, és nem zaklat többet.


Nem értem, hogy miért jó az egyes embereknek, ha totál ráakaszkodnak másra, és megkeserítik az életét? Utána meg miért csodálkoznak, ha elszakad a cérna?


Nálatok voltak hasonló esetek? Mi volt a reakció?



2015. dec. 28. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Régen, albérletben engem is halálra kínoztak.20 éves egyedülálló nő, na majd rajta levezetjük a frusztráltságunk...gondolták.

Kezdődött azzal, hogy bárhova parkoltam, nem volt jó, mert az valakinek a helye.Később minden reggelre kivágták egy gumimat. Miután látták, hogy 3 keréken elmegyek a gumisig, stratégiát váltottak: kettőt vágtak ki. Majd jött az autóm kék valamivel történő lespriccelése.Volt, hogy kitolták az autómat a szervíz út közepére, a forgalom állt, anyámat szidták, én még ébren sem voltam.

Ekkor elszakadt a cérna és a fő hangadóra fókuszáltam: vettem egy tábla (10-12 db) pillanatragasztót és éjjel "kedves" szomszéd ajtaját jó vastagon körberagasztottam és a zárba is nyomtam egyet. Másnap este szabadították ki a tűzoltók, mert az ajtót tokostol kellett kibontani.Érdekes, hogy onnantól fogva rá se néztek a kocsira és tisztelettudóan köszöntek.

2015. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Alattam, azaz már a földszinten egy 70 éves öregasszony lakik. Szembe van egy szélesebb utca, és a másik oldalon egy telephely van, ahová viszonylag sokan járnak dolgozni. Ennek az öregasszonynak meg bevett szokása volt, hogy már felkelt reggel 4 órakor csak azért, hogy 5-6 órakor az autóval dolgozni idejövő embereknek beszólogathasson, hogy "ide tilos parkolni", "hangos az autó" stb. Megjegyzem, egyáltalán nem hangos, sőt, nem is hallani.

Aztán mikor már a járókelőknek is kiszólogatott 4-5 órakor, betelt a pohár. Felöltöztem, lementem, bekopogtam. Majd miután mérgesen kérdezte, hogy "mi van?" közöltem vele, hogy reggel 4-5 órakor a kib..ott visítása is felettébb zavaró, és ha nem fejezi be, nyakon borítom hideg vízzel az első emeletről, amikor épp kiszól valakinek.

Rám vágta az ajtót. Nem használt. Csak azért is folytatta, én meg betartottam az ígéretemet. Mikor újra rázendített, fogtam a felmosóvödröt, és nyakon borítottam, amikor kihajolt az ablakon kiszólni. Volt ám visítás, sikítás.

Azóta befogta, és hozzám sem mer szólni. Azért mindennek van határa. Az ilyenek csak ebből értenek.

2015. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendőrségre mentem egy gyökér miatt, zaklatás bcs. miatt fog felelni a bíróság előtt. Pofán is vághattam volna, mert kb megenném reggelire, de nekem így jobban esik a dolog, még kártérítést is fogok követelni, ha a bíróság kimondja a verdiktet. Az a sztori, hogy folyamatosan sérteget, egy alkoholista csavargó, csak a zakkant agyú csaj befogadta.
2015. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem sok ilyet olvasok itt Gyikon hogy sok probléma van a szomszédokkal! De mindegyik írásba látom azt h albérletbe laknak! Én is 4 év alatt összespóroltam egy kisebb értékű házra,ahol csak olyanok laknak,ahol már övék maga a panel lakás nem bérlik! Ez sajnos ezzel jársz ha bérelsz lakást
2016. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
A szomszédság milyenségének semmi köze a lakás tulajdonviszonyához.
2016. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a mi házunkban senki nem beszélget senkivel, időnként msoolygunk és köszönünk, semmilyen kapcsoltaunk nincsen a szomszédokkal, de volt már olyan bizony lánykoromban, hogy átjött az anyukám gyerekkori barátnőjének az édesanyja és a képosztaszagra azt mondta, hogy olyan, mintha jól betojtak volna és borzasztóan megalázó módon nézett a macskára, mintha ő csinálta volna, de nem sértődtem meg, mert csak a kápszta volt és örültem szerintem, hogy hozzám szól végre már valaki, mert éppen a nagyapámék lakásába laktam és nem volt egyetlen nagy testvér se, aki rámnyissa az ajtót
2016. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

3 szintes társasházban lakunk a 3. emeleten, közvetlenül alattunk egy nyugdíjas tanár-házaspár.

Amióta ideköltöztek mást sem hallgattunk, csak azt, hogy ugrálok, dübörgök, ordítok stb, pedig ebből semmi nem volt igaz.

Ott kattant el az agyam, amikor apukámhoz rohammentőt kellett hívni, mert majdnem megfulladt. A mentősök hármasával szedték a lépcsőket, mert ők is tudták, hogy nagy baj van. Még itt voltak, amikor a vén d*g bekopogott, hogy mi a f**** ez a zaj. Mondtuk, hogy köszönjük az érdeklődést, mentő van itt. Erre nekiállt feljebb, hogy ez nem volt bejelentve, márpedig a társasházi szabályzatban benne van, hogy a hangos tevékenységet be kell jelenteni!!! A mentős kezében megállt az injekciós tű, annyira ledöbbent.


Ez volt az a pont, amikor elküldtem a jó édes anyukájába, a f****cba, a halál f****ára, mindenhova. Mindezt éjjel, ordítva. Azóta sem köszön. "Nagy kár".

2016. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nem volt, akivel mi ordítoztunk, de fura esetek igen.


Illetve egy volt, de az nem szomszéd, hanem a szomszéd ismerőse... illetve a szomszéd fiának a csajának a szülei. A szomszédok szőkecigányok voltak, a fiú csaja echte proli romap.csa... szülei dettó... ráadásul buták, mint a segg. At volt, hogy a kisasszony folyton nem ment haza takarodóra, ők meg éjfélkor jöttek, hogy visszarángassák, de folyton a mi kapucsengőnket nyomkodták a szomszédé helyett ordítva, hogy á Márgitkát kűggyük már le. Hát a 7. ilyen alkalom után, amikor normálisan elmondtuk nekik, hogy mi a 6-os lakásban lakunk, Márgitká meg a 4-esben dekkol. hát azért volt nagy ordítozás a kaputelefonban, hogy tanuljanak meg már számolni, és ne minket zargassanak hajnali 1-2-kor, főleg hogy öcsémmel ugye iskolás gyerekek voltunk...


De volt később egy konkrét balhés roma família is... ott nem is ordítás volt, de határozott fellépés, hogy ne hangoskodjanak este... másnapra az alsószomszéd össze lett verve :(. Szerencsére vhogy elhúztak a retekbe.


Az eggyel ezelőtt említett szőkecigány családra meg a rendőröket hívtuk folyton, mert legalább havi 2x egy időben szombat esténként buliztak, amikor aztán egymást gyilkolósra itták magukat és hajnali 3ig dajdajoztak meg visítottak egymásra.

2017. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!