Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Saját lakás vagy albérlet a...

Saját lakás vagy albérlet a jobb megoldás? Bővebben a szituról lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy dilemmában vagyok. Van egy 50 négyzetméteres, egyszobás lakásom Budapesten. Tehermentes, régóta megvan, megszoktam. A lépcsőház körolyosós, kissé ledurrant, de a lakásom egész normális állapotú. Lényeg, hogy nem tökéletes, szeretnék minimum 2 szobát, meg lehetne mondjuk erkélye, de mivel több mint 10 éve megvan, megszoktam.


A dilemma a következő: Van néhány ötletem, tervem üzletileg, amihez szükségem lenne némi pénzre, nem kellene a teljes lakás ára, elég lenne 3-4 millió Ft is. Azon gondolkodom jelenleg, hogy ezért eladom a lakásomat. Az üzleti tervek megvalósítása esetén is maradna több millió Ft, tehát a közeljövőben biztonságban lennék, bérelnék egy lakást havi 70-80 ezer Ft körül.


Viszont, mivel megszoktam, és bennem is az van részben, mint a legtöbbünkben, hogy a saját lakás az milyen jó kis biztos pont az életben. Ugyanakkor most hátráltat céljaim megvalósításában.


Ti mit választanátok? Terveiteket eltolni a bizonytalan jövőbe, vagy beleugrani az ismeretlenbe úgy, hogy eladjátok a biztos lakást? -itthon ugye nem egyszerű több millió Ft-ot megtakarítani hogy utána belevágj álmaid üzletébe - itt meg kell jegyeznem, hogy amibe bele készülök vágni, arra évek óta készülök, tanulok abban a témában, tehát nem felelőtlen próbálkozás lenne.


Tehát eladni és bérelni vagy inkább maradni a lakásban és azon agyalni hogy szerzek pénzt az üzletemre?


Már rég éltem albérletben, de azért emlékszem olyan esetekre, amikor nagyon vágytam arra hogy saját lakásban éljek. Pl a tulajdonossal nem jöttünk ki, vagy volt olyan hogy hirtelen kitalálta hogy szüksége van a lakásra, és ilyenkor 1-2 hónapon belül el kellett költöznöm.


Pro és kontra érvekkel segítsetek, hogyan döntsek.


Előre is köszönöm a hozzászólásokat.



2015. jan. 28. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Üzleti tervet írtál az üzleti terveidhez?

Ha az nem válna be, akkor rövid időn belül kinullázod magad és akkor se ház de pénz nélkül albérlet sem.

Nem tudom milyen terved van és mennyi idő kell a beválásra, illetve ha nem válik be, mennyire lehet belőle távozni.

Illetve esetleg ha hitelt vennél fel a lakásra?

Én maradnék és gyűjtenék rá.

2015. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi lenne ha vennél fel kölcsönt úgy, hogy a fedezet a lakásod lenne?


Én szerintem azt csinálnám! Persze üzleti tervvel úgy, ahogy az első is javasloja.

2015. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakáseladásból vállalkozni eléggé reménytelenül hangzik.

Ha annyira jó a terved, akkor megéri azt hitelből is megcsinálni, ha meg kockázatos, akkor rossz döntés a lakáseladás.


Ha nagyobban akarsz élni arra jó, ha bérelsz egy megfelelőt, a mostanit meg kiadod. Így csak a különbözet lesz plusz költség.

2015. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes lenne körüljárni, milyen módon lehetne hitelhez jutni.

A kamatokat mostanában mesterségesen alacsonyan tartják.

De ha egy rokontól is tudnál kölcsönt kérni (fedezet a lakásod), akkor még olcsóbban jönnél ki, a betétekre mostanában 2,5 % körül fizetnek, rokon már 5-ért is szívesen adna kölcsönt.

2015. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam én is.Ismeretségi körben láttam,hogy volt akinek bejött,de olyat is aki mindenét elbukta.Én inkább a biztos háttérnél maradtam(nem mertem kockáztatni).A terveimet inkább kicsiben kezdtem,mindig annyit fektettem be amit már megtakarítottam.Lassan önerőből elérem,amit terveztem.De ez a te életed,neked kell dönteni.
2015. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy vállalkozás jelentős mértékben függ az elhivatottságtól. Ha úgy érzed, hogy semmi sem fog eltántorítani, és végig tudod csinálni a sokszor reménytelen helyzetekben is, lelked rajta.

Más részről, nekem a 3-4 milla aránytalanul kicsi összeg a lakásod értékéhez képest. Próbáld meg a jelzáloghitelt.

2015. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Ennél lényegesen jobb megoldást tudok ajánlani.

Ha a lakásodat olyannak adod ki, aki felveszi az állami albérleti támogatást (fejelenként és havonta 100.000.-Ft-ot adnak és max. 18 hónapig), akkor egy héten belül bérbe tudod adni egy párnak havi 200.000.-Ft bruttóért, hiszen ők ennél az árnál még egy fillér önrészt sem fizetnek, tehát ingyen laknak.

Ha némi rábeszéléssel 4 fönek adod ki, az havi bruttó 400.000.-Ft, de ekkor már vissza kell adnod valamennyi pénz a bérlőknek, mert egyszobásban nagyon szorosan laknak, és ennyi pénzért tágasabbat is kapnának, de nem akarnak tágasabbat, inkább a énzt fogják kérni tőled.

A személyi jövedelemadód 16% minusz 10% kedvezmény, azaz 14,4%.


Ha nem rendelkezel Europai Unios pénz befogadására alkalmas adószámmal, amit úgy ismerhetsz fel, hogy fehér alapú és az első számjegye 1 vagy 2 vagy 3, akkor kiválthatsz egyet:

Ez 3 hónap alatt megvan és le kell tenni 3 Millió forintot, de azt a legvégén (évek múlva) visszakapod.


Vagy minden készpénzigény és macera nélkül azonnal bérbe tudod adni legálisan, ha kötsz egy ugynevezett bizományosi szerződést egy erre szakosodott céggel. Ekkor ök a számviteli törvény alapján ’kifizetőhely’ kategóriában kerülnek és neked már tudnak a zöld adókártyádra (elsö számjegy 8-as) fizetni. A bizományosi szerződés szokásos jutaléke 20%.


Ebben a szituban a lakás a tied marad, tehát nem kell eladnod, a pénzed meg gyülik.


Hab a tortán, hogy a jogszabály értelmében, ha bérbeadtad a lakásodat, akkor már nem rendelkezel beköltözhető lakással, tehát Te is jogosulttá válsz a támogatásra. Ami barátnőddel együtt havi 200.000.-Ft, amiből tudsz bérelni egy másik lakást, anélkül, hogy egy fillért ráköltenél.

2015. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uhhh, ezt alig tudtam követni:) De nagyon alapos, köszönöm. Nincs meghatározva hogy a 100 ezer per fő támogatást mekkora lakás bérlése esetén adják?
2015. jan. 29. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Nincs olyan előirás, hogy mekkora lakásnál adják. Ennek ellenére bizonyos szabályokat jó betartani, mert a sárga irigység faktor erős.

Ha megirod privatomra a telefonszámodat, akkor adok néhány gyakorlati tanácsot is telefonon, ha megtudom, hogy hol van a lakás, milyen, stb.

2015. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!