Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki felvázolná nekem...

Valaki felvázolná nekem érthetően az egyetemi rendszert?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre furán hangzik, de egyelőre 10-felől 10 féle információkat kaptam. Idén szeptemberben kezdek az ELTE_TÁTK-on. Ami zavaros igazából, hogy hogyan működik a kredit illetve a neptun rendszer. Pl. Mikortól tudok órákat felvenni, illetve láttam, hogy lehet sportolni kreditekért, ha azt veszem fel.

Vannak kötelező tárgyak és választhatók? Ezekből jönnek össze a kreditek a vizsgákkal?


Megköszönném ha valaki leírná egyszerűen, érthetően!!:)



2016. aug. 8. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Az előzetes tárgyfelvétel már zajlik, de nem kell sietni vele, mert a rangsoros és a verseny később lesz..

Sportórák a BEAC-on vannak, neptunban VTN-* kódokkal meghirdetve. A kötelező tárgyaidat meg tudod itt nézni, időponttal, teremmel együtt: [link] (kiválasztod a te képzésedet, és keres..).

A kreditekről nem értem, mi a kérdésed.

2016. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egész rendszer alapja a mintatanterv. Ebben minden félévre vonatkozóan fel van sorolva, hogy milyen tantárgyat kell felvenni, ezek heti szinten hány órásak, milyen típusúak (előadás, szeminárium, gyakorlat, labor) milyen módon kell teljesíteni (vizsga, gyakorlati jegy). Minden szak esetében megvan, hogy a diplomához hány kreditet kell összeszedni, így egy 6 féléves BSc-s szakhoz 180 kredit kell. Ez félévente átlagosan 30. Eddig stimm? :)
2016. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

10-ből 10-félét hallasz, mert egyetemfüggő, hogy pl. Neptunt használ-e, hogy mikor van a tárgyfelvétel, van-e testnevelés, és jár-e érte kredit, és hogy mik a kötelező és szabadon választható tárgyak.

Az viszont szinte biztos, hogy kapsz értesítést a határidőkről, illetve a mintatantervet valahol megtalálod.

2016. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotok, sokat segített!

Abban van realitás, hogy azt hallottam egy ismerőstől,hogy összeállította az óráit Ke-Sze-Cs-re, vagy nehéz ennyire tömbösíteni?:) Ez persze inkább tapasztalatokból válaszolható meg.

2016. aug. 8. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyiban nehéz úgy tömbösíteni, ha mondjuk hétfőn van egy katalógusos előadás, vagy gyakorlat (ez még variálható, hiszen több van kiírva belőle, de ha ütközés van akkor nem megoldható). Nekem eddig egy egyszer sikerült szerdát teljesen kiürítenem, de cserébe szar is volt a másik 3 nap
2016. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!