Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná az egész...

Lee12 kérdése:

Valaki elmagyarázná az egész egyetemi rendszert? Most csöppentem bele de nagyon más mint a gimnázium?

Figyelt kérdés
Teljesen az alapok? Mi is pontosan a zh? Ez van a dogák helyett? Hogyan megy az osztályozás? Számít a vizsgaeredmény vagy elég ha átmegyek? Mindent neptunban kell intézni? Hogyan kéne tanulni mert töményen napi 8 óránk van minden nap de este melózok emiatt tanulásra nincs nagyon idő? Elég vizsga előtt tanulni? tanácsok amiket adnátok a fiatalabb éneteknek egyetem előtt? Teljesen nemértem még a rendszert de majd belerázódok de kéne a segítség
2014. dec. 3. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Zh-zárthelyi: a szemináriumokon van, valóban olyan, mint a dolgozat. Elég, ha átmész, mert a kreditek számítanak. Neptunon van szinte minden, de valamit élőben kell intézni.

A tanulás mindenkinek máshogy megy.

2014. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jócskán más, mint a gimi.

A zh-k olyanok, mint a dolgozatok, azzal a különbséggel, hogy (általában) kevesebb van belőlük, mint középsuliban, illetve (megint csak általában) ha valamelyik karó lesz, azzal nincs elfelejtve a dolog, javítózni kell belőle. Nálunk legalábbis így van, csak így engednek vizsgázni.

A osztályozás tanárfüggő, van, aki 25%-tól, van, aki 50%-tól adja a kettest, van, aki csak úgy ránézésre. XD Meg kell kérdezni, ha nem tudod, hogy vannak a ponthatárok.

A vizsgáknál elég, ha átmész (ahogy a zh-knál is). Legfeljebb nem kapsz tanulmányi ösztöndíjat, más szerepe nincsen.

Ja, Neptunban kell intézni, ez fontos. :-)

Napi 8 óra sok, én pl. szoktam egy kicsit szelektálni, pl. olyan előadásra nemigen járok be, ami olyan... tankönyvszagú, ergo a tanár ugyanazt leadja, ami megvan könyvben/ppt-n, stb. Olyanra sem érdemes bejárni, ahol csak ülsz, mint hal a szatyorban. Elkéred mástól a jegyzetet, és otthon megértelmezed. (Előadáson ált. nem nézik a hiányzást.)

Munka mellett a dolog macerásabb, de nem megoldhatatlan, bár ez szakfüggő is, meg az agyadtól is függ. Napi szinten szerintem az elég, ha átnézed az anyagot, hol tartotok, stb., hogy ne legyél teljesen kuka, és ha valami nem vili, AZONNAL járj utána, különben még nagyobb homály lesz. Napi 1 óra erre szerintem megteszi. De ha zh van, vagy vizsga, az előtt tanulj, mint a kisangyal, amikor teheted, mert minden azon múlik. :-)

Remélem, segítettem. Én másodéves vagyok, már egészen megszerettem ezt a dolgot, meg a taktikázásokat. Lényeg, hogy itt már felnőttként kezelnek, ami jó! ;-)

2014. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!