Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Laboratóriumi technikus...

Laboratóriumi technikus OKJ-hez mennyi kémia alaptudás kell? Mennyire veszik elölről az anyagot?

Figyelt kérdés
Baj ha nincs kémiából érettségim? Még laborban se voltam soha...

2016. aug. 13. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát eléggé kell... szerintem egy érettségi oda nem hátrány.

Azt pedig hogy mennyire veszik elölről iskolája válogatja.

2016. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15 évesen voltam olyan gyökér, hogy gépészeti szakközépiskolába iratkoztam be. Most jöttem rá, hogy mit is szeretnék csinálni az életben, 21 évesen. Gondoltam elvégzek egy ilyen OKJ-t, mellette kémia tanárhoz járnék és felzárkóznék, hogy utána elkezdhessem a biomérnökit az egyetemen. De akkor ezek szerint még az OKJ-hoz is hülye vagyok.
2016. aug. 13. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Az OKJ csak 20-30 pontot ad

Ha jobban meghúzód az érettségit simán megvan+ nyelvvizsga...

Jelentkezz hátha... de ha biomérnök akarsz lenni akkor egyetem előtt érdemes 1 évet intenzíven kémiázni, mert ott telibeszarják hogy tudod-e. 3-5 óra alatt átveszik a 4-8 évet és haladnak tovább.


Amúgy én is gépészetibe jártam, valamint ezt a technikusit is végzem...

Én a programozáson gondolkozom ha nem ez akkor marad ez a szakma és idővel kimegyek:)

2016. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már így is kihagytam egy évet, mert egyszerűen nem tudtam eldönteni, mit tanuljak. Ezt is 3 hónappal ezelőtt találtam ki, hosszas vacillálás után. Valamennyit kémiáztam azóta, önszorgalomból, de nem mondanám biztos alaptudásnak. Most már muszáj lesz tanulnom valamit.
2016. aug. 13. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod keresd meg az általános iskolás kémia tanárod vagy középben aki volt hogy nem-e adna külön órákat mert neked ez és ez a terved persze pénzért cserébe.


Ilyenkor lehet hogy az lesz hogy nagyjából átvesztek hetente 1-2 órában egy anyagot és a többit meg elmondja hogy mit kellene tudnod és tanuld meg. Persze nem rendezésekre gondolok hanem elméletre és ezáltal haladtok tovább, jobban gyorsabban.

2016. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!