Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem, testnevelés alóli...

Egyetem, testnevelés alóli felmentés?

Figyelt kérdés

Debreceni egyetemről lenne szó. Kérelmet tervezek írni, ehhez gondolom elengedhetetlen az igazolás. Azonban milyen igazolás kell róla? Sportorvosi, vagy esetleg elég egy háziorvosi, vagy háziorvosi és az asztmámról, allergiáról papírok?

Gimiben sportorvosi kellett, de ha nem kötelező akkor nem mennék újra oda(fizetni kell a vizsgálatért, buszozni, stb.)



2016. aug. 14. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

1) megkérdezed a tesi tanszéken

2) megszerzed a kötelező papírokat


Ha már mozogni lusta vagy (allergia miatt felmenteted magad), akkor annyi legyen benned, hogy utána jársz, mi kell és papírokat érintézed.

2016. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

"Azonban milyen igazolás kell róla?"


- Egyáltalán hogyan merül fel ez a kérdés? Nem értem: ha felmentést kérsz, akkor eleve valami komoly indokod van rá. Akkor nem egyértelmű, mivel tudod ezt a komoly indokot igazolni?

2016. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Általában van az egyetemnek egy orvosa, aki a felmentéseket adja. Ehhez az orvoshoz beviszed az összes leletedet, orvosi dokumentumodat és kérsz felmentést tesiből. A házi orvos és sport orvos javasolhatja a felmentésedet, ha javasolja a papírjaid alapján, de az összes papírodat, amit meg akarsz neki mutatni vidd be az egyetemi orvoshoz és rajta múlik. De nem fontos a házi orvos vélemény, meg a sportorvos vélemény, a legfontosabb a kezelőorvos véleménye, meg a diagnózisa, ami a papírjaidon van. Nyilván ha indokolt megadja. A papírjaidból fog dönteni.
2016. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindketten inkompetensek vagytok a témában, azt már látom. De akkor miért okoskodtok? :D Arány javítás vagy mi? Ha hülyeséget írtok, úgyis lepontoznak titeket, és még én nem is értékeltem a válaszokat, máris 51% mindkettő.


Az egyetemet is megfogom kérdezni, de először tényleges emberi véleményekre lettem volna kíváncsi. Olyanokéra akik már csinálták, és tudják, hogy hogyan is működik az adott egyetemen. Mivel akkor nem kell írjak nekik, amire a válasz nem másnap jön meg hanem akár egy hét múlva.


Na de akkor menjünk bele.

Allergia is elég szívás, de odaírtam, hogy asztma, sőt azt első helyre. Gondolom elég "sikeres" lehetsz az életben, ilyen "a fába is belekötök" stílussal! :)

Ha elkap egy roham a számomra egyáltalán nem fontos tesi órán, ami 0 kreditet ér, jobb esetben túl élem, legjobb esetben nem lesz semmi károsodásom. Bocsi, hogy nem akarok kockáztatni. Emellett a papírokat sem mondtam, hogy nem intézem el, csak nem akarok 100 helyre időpontot kérni, utazgatni, ha felesleges.

(Ment a piros)


#2

Úgy merül fel a kérdés, hogy gimiben és általánosban is már egyszer megszívtam ezzel.

Nem véletlenül kezdtem azzal, hogy inkomptensek vagytok a témában.

Allergiával, asztmával is járok orvoshoz, emellett külön felnőtt orvoshoz. Ezek mind adnak papírokat, igazolásokat, hogy nem ajánlják a testnevelés órákat.

Általánosban elfogadták simán a háziorvosom által kiállított igazolást, hogy nem engedélyezi a tesit, és mentsenek fel.

Gimnáziumban, a két orvosom, házi orvosom által kiállított papírokat csatoltam a kérvényhez elsőben. A szüleim csak nevettek, hogy nem a sima háziorvosom igazolásást csatoltam csak.

Erre mi lett a válasz?

Nem fogadták el, mert sportorvosi is kell hozzá.

Na de sportorvoshoz az időpontot 2 hónappal rá kaptam meg, és a tesi tanár meg végig pattogott, hogy hol van már az igazolás, addig tesizzek, stb. :) Szóval csak a gondom volt belőle.

Na ezért nem tudom, hogy milyen igazolás kell!

Mert orvos-orvos közt is tesznek különbséget, és elhiheteted, hogy egy felmentés sem ér annyit, hogy 3 orvoshoz járjak 2-3 havonta(ha nincs semmi baj), és hétköznapokon(persze, hogy maradjak le az iskolában).

Ha lehetne akkor én lennék a legboldogabb, hogy egészséges lennék, és tesizhetek.

A tesi felmentés nem mindig áldás.. szalagtűzőn sem táncolhattam, osztály előadásokon, stb.

Na meg persze lefizetek 3 orvost, egy rossz igazolásért... közben semmi bajom.

(piros ide is ment)


Más valaki akinek van benne tapasztalata? :)

2016. aug. 14. 15:10
 5/14 A kérdező kommentje:

#3 Köszi! :)

Közben kutakodtam a neten, és rátaláltam erre:


"A testnevelés órák látogatása alól orvosi javaslat alapján felmentés adható. A kérelmező

a szakorvosi vélemény alapján az alábbi kategóriákba sorolható, melyet a szakorvos,

házi orvos, sportorvos állapít meg:

− könnyített testnevelés (I. kategória)

− gyógytestnevelés (II/A vagy II/B kategória)

− Állandó felmentett (III. kategória)"


Ez alapján ha jól értelmeztem elég a háziorvos is.

2016. aug. 14. 15:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos én csak Pécsről tudok nyilatkozni. Egy évfolyamtársamnak nagyon súlyos gerincferdülése van, még hajolgatni sem nagyon tud, mondhatni olyan, mint Quasimodo. Mégsem kapott felmentést. De! A történethez az is hozzátartozik, hogy nálunk a testnevelés gyűjtőfogalom, rengeteg sport közül lehet választani. Ezt a srácot pl pingpongot ismertem, de úszástól kezdve, vitorlázó repülésen át falmászásig van itt minden. Amúgy nagyon jól pingpongozott, látszódott, hogy nem akkor kezdte (magyarán a gerincferdülése nem volt akadály, hogy mégis mozogjon vmennyit). Ezért javaslom azt neked, hogy előbb a TO-val lépj kapcsolatba és ott kérdezd meg, hogy milyen esetben kaphatsz felmentést és ehhez milyen dokumentumok kellenek, mert nemhogy egyeteme, szakja válogatja ezek szerint.
2016. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Húúú,de felidegesítenek ezek az emberek.."mozogni lusta vagy és felmenteted magad allergia miatt"..te beteg vagy,leírta,hogy asztmás,szerintem ne tudd meg milyen tud lenni egy roham..hozzátenném,hogy nekem meg a vízre és izzadtságra van allergiám,és ha rámegy a torkomra,ott halok bele.Hoppá,pedig CSAK egy allergia-.-

egyébként kérdező,elég lesz egy szakorvosi vélemény,de szerintem háziorvos is adhat,csak én inkább szakorvostól kérnék,hogy látsszon rajta a diagnózis:)

2016. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szánalmas vagy kérdező!

Tesi alól a tesi tanszéken adhat felmentést.

Ha nem tőlük kérdezed meg, hanem itt, akkor magadról állítasz ki bizonyítványt.

2016. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7-es nagyon köszi! :)

#8-as már megint...

Tudom, hogy Ők bírálják el, erről nem is volt szó.

Ez az oldal azért van, hogy kérdezzünk, lehetnek is személyes tapasztalatok, "okosságok", hogy mit és hogyan.

Ezt egy hivatalos levélben nem írják le, mint pl. azt, hogy oké a háziorvos, de amúgy szarnak bele, és a szakorvos vagy sportorvosival foglalkoznak komolyabban.

Emellett nem akarok 2x kérelmet írni, beadni ha nem úgy bírálják el ahogy nekem is megfelelő egy "gyengébb" minőségű papír miatt.

2016. aug. 17. 07:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Melyik egyetemről van szó?:)

Annyit hozzáfűznék, hogy pl a BGE-n úgy van, hogy ha valaki felmentett tesiből, akkor annak be kell járni sport előadásra, majd egy beadandót kell készíteni, és egy vizsga keretein belül meg kell azt óvni.

Az nem lehetséges hogy részleges felmentést kérj? Nekem egyik barátnőm asztmás és ő futás alól kapott felmentést+ mindent addig kellett csak csinálnia amíg bírta. Na de mondjuk nem szólok bele, Te tudod mennyire vészes a dolog. Láttam én is mikor barátnőmnek rohama volt, hát nem kellemes dolog, még nézni is fájt ahogy majd megfullad.

Kérdező! Először nézz szét milyen sportok vannak. Ha mondjuk csak olyanok vannak amiben intenzíven mozogni kell, akkor látogass el az orvoshoz, vázold fel neki a helyzetet. Hidd el, az egyetem nem vállal azért felelősséget, hogy ugyan megfulladsz e órán vagy sem. A másik lehetőség, pl a BGE-n van gerinctorna. Az nem fullaszt ki, és könnyebb mint vizsgázni sport elméletből. Persze ez függ attól is, hogy milyen allergiád van, mert ha mondjuk a port nem bírod, akkor nem biztos, hogy célszerű a földön tornáznod.

Amit még ajánlani tudok, az az úszás. Asztmásoknak ezt ajánlják is, erősíti a tüdőt, barátnőm helyzete javult is mikor úszni kezdett, heti 1-2 alkalommal.

Szerintem előbb nézz szét, milyen sportolási lehetőségek vannak az egyetemen. Ha nincs olyan, amit te tudnál csinálni az asztmád és allergiád miatt, írj kérvényt és indokold meg benne, hogy miért tartod lehetetlennek azt, hogy aktívan sportolj.

Remélem hasznos volt a válaszom.

További szép napot! :)

2016. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!