Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés tantárgy teljesítése?

Testnevelés tantárgy teljesítése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szívprobléma kivizsgálása miatt a háziorvos felmentett testnevelés alól. A tesitanár szerint így ezzel az 1 hónapos felmentéssel elbukom az idei félévem testnevelésből (8 órán kötelező ott lenni). Az lenne a kérdésem, hogyha a háziorvos az egész félév alól adna felmentést, akkor ha azt beadom, teljesítve lenne-e a tárgyam, vagy újra fel kéne vennem majd egy másik félévben?

2016. márc. 1. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A TO-n kell megérdeklődnöd.


De elég bunkó a tesitanárod, ha erre nem tudtok ketten magoldást találni. Más tanár nem tudna átvenni, akivel ezt meg tudod beszélni - aki esetleg más sporttal foglalkozik, amit bírnál?


Nekem is volt eü. problémám, gimiben fel is voltam mentve, de egyetemen gondoltam, ha nem muszáj, nem intézek felmentést, mert gondoltam, egy egyetemi tesóra már sokkal "rugalmasabb". Ajánlottak egy nagyon megértő tanárt, vele beszéltem. Rendszeresen eljártam (ez ugye természetes), de odafigyelt rám, és nem követelte meg, hogy olyan gyakorlatokat végezzek, amiket nem bírtam volna, és nem tett ronda megjegyzéseket. Persze én sem "lógtam" el a dolgot, ha ilyen volt, akkor kérés nélkül csináltam valami mást. Az óra nagy részében úgyis szabad sport volt, ott tudtam a saját ritmusomban mozogni.

2016. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos csak ehhez a tanárhoz tudtam már felvenni a tárgyat (Új tanár). Nálunk van egy fit-teszt amit teljesíteni kell még pluszban (60m sprint, ingafutás, karerő, haserő). Az utolsó kettő még nem is lenne gond. Megpróbálok a tanárral kompromisszumot kötni, de nem úgy néz ki mint aki hajlana az ilyesmire :S. Az előző félévben egy kedves tanárnőt fogtam ki, vele meg tudtam beszélni, hogy ha bejárok minden órára és a saját ritmusomban, de aktivan dolgozom, akkor megadja az aláirást. Ha nem sikerül a tanár úrral kompromisszumot kötni, akkor megérdeklődöm a TO-n a felmentés kérdését. Mégegyszer köszi a választ! :)
2016. márc. 1. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!