Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy felvételin pluszpont jár fogyatékosságért (felsőoktatás)? Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az esélyegyenlőség megteremtése érdekében én így látom fairnek :)
2016. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értenék egyet vele, ha csak a tudáson és szorgalmon múlna, mennyi pontot lehet elérni a felvételin.
2016. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen igen. Nem mindenki ugyanazokkal az adottságokkal és lehetőségekkel indul, és nem szabad, hogy ezért ők hátrányból 'versenyezzenek' a bejutásért.
2016. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a fogyatékosság fajtájától és a megcélzott szaktól függ. Automatikusan nem, de az egyéni elbírálásnak akár nagyobb teret is adnék.
2016. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
88%

NEM!

Ellenzem és elutasítom a diszkrimináció MINDEN fajtáját.

2016. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2016. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Igen. Én is kaptam, nem vagyok autista, de van olyan problémám, amiért hátrányban lennék. Például egy vaknak is ugyanannyi joga van tanulni, csak ugye őt nem lehet írásban vizsgáztatni. Ez már érettségin is hátrányt jelent, de ettől még lehet, hogy többet tud, mint egy átlagos diák.


Amivel nem értek egyet, az az olimpiai meg európa-bajnoksági maximum 500-as pontszám. Azért, mert valakit születése óta a sportra nevelnek, és mondjuk 16 évesen kijut az Olimpiára, miért jár neki automatikusan az 500 pont? Attól, hogy úszni tud, még nem biztos, hogy kiváló pszichológus is lenne. Az oké, hogy erre kapjanak plusz pontot, de ennyit nem kéne.

2016. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aki egyetért, az még kicsit esetleg ki tudná fejteni? Azért kérdem, mert én nem látom fairnek, pont amiatt, hogy akinek vmilyen testi fogyatékossága van, az a tanulásban senkit nem akadályoz, ha mégis, akkor az ugyanúgy ott lesz egyetemen, az értelmi fogyatékosság meg ugyanez. Akinek a felvételinél gondja van, annak az egyetemen is problémái lesznek. Én így látom, de jó lenne hallani ellenpéldát, illetve aki nem ért vele egyet, annak szívesen olvasnám a véleményét, tapasztalatait!
2016. aug. 16. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!