Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből érdemes felsőfokút...

Miből érdemes felsőfokút tennem, ha ipari termék és formatervező szakon szeretnék tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen faktot lenne érdemes felvennem?

2016. aug. 17. 00:56
 1/3 anonim válasza:

Nem kell semmiből sem felsőfokút tenned. Én mondjuk töriből meg angolból tettem, de azért mert több lehetőségben gondolkodtam. De aztán elég volt csak a sima 4-es fizika érettségim, meg a 4-es matekom.

Fizika faktot érdemes felvenni, ha jó a tanár.

2016. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A fizika tanáromat utálom, de a fizikát meg amúgy szeretném, szóval reménykedek benne, hogy nem ő fogja tartani a faktot! (:
2016. szept. 14. 22:09
 3/3 anonim válasza:

Szívesen. Én meg pont szerettem a fizika tanárom, jól is tanította, de aztán a faktot már nem ő tartotta, hanem a matek tanárunk, akit utáltam. A legnagyobb a baj a dolgozataival volt, mert mindig tett bele olyat is, amit el sem magyarázott az órán, meg tulajdonképpen 90 perces zh-kat íratott velünk 45 percben. (Matekból majdnem 2-es lettem év végén, mikor az érettségim meg erős négyes lett)

11. után le is adtam a faktot, mert rontottak az átlagomon az ott megszerzett jegyek, 12-ben már csak bejártam a faktos órákra.


Az jó, ha szereted a fizikát, mert az egyetemen lesz bőven. :)

2 félév fizika, 2 félév matek, 2 félév műszaki mechanika, 3 félév anyagszerkezettan számításokkal... Szóval jónak kell lenni a reáltárgyakból, különben szívni fogsz, mint én. :D


Annyi még eszembe jutott, hogy elvileg matek faktokon tanítják a deriválást. Ha már gimiben megtanulod, akkor könnyebb lesz a Matek 1.

2016. szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!