Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egytemisták, hogy oldjátok...

Egytemisták, hogy oldjátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés

Bejárós leszek, ami azt jelenti, hogy reggel tudok otthon enni. Azonban az előző évi órarendeket elnézve, heti 3 napban biztos úgy lesznek óráim, hogy minimum este 7-8-9 fele érek haza.

Na most így, hogy oldjam meg a napközbeni étkezést?

Gondoltam arra, hogy szendvicsek. Akkor pakoljak el minimum 4-5 zsömlét? Az is olyan, hogy ha nem valami téliszalámi, vagy hasonló állagú akkor a melegben még meg is büdösödhet, vagy összeaszalódik, stb. Nem éppen gusztusos egy tegnap este, vagy akár hajnalban elkészített szendvicset, ami már tuti összenyomódott, délután 4-5 felé megenni.

Étterem kizárva, nem tudnánk fizetni. Naponta 850 Ft körül lenne egy sima második. Heti 20 napra lebontva az sok számunkra.

Pakoljak kis ételes dobozkba kaját? Vagy Ti, hogyan csináljátok?


2016. aug. 17. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Milyen messze laksz az Egyetemtol? Mert ha nem annyira, ket lyukas ora kozott megtudnad oldani, hogy hazamesz es ebedelsz.
2016. aug. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy óra az út oda, és egy vissza, szóval kivitelezhetetlen, sajnos.
2016. aug. 18. 00:15
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Amikor csóró voltam, kínaiban ebédeltem, 400-500 forint között jól laktam.
2016. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem kell speckó étel, mert úgyis zsömlét eszel, azt megveheted egy közeli boltban is... Étteremre nekem se jutott sűrűn, de bolt volt, büfé volt, nagy igényeim pedig nem... Ma már vinnem kellene ételt, olyat, amilyen eláll, azért ez sem ördöngösség. Sok főtt étel is jól elvan, de ebben nekem nincs tapasztalatom, maximum a sütikről s a jól megfőtt, sült tojásételekről tudnám bátran állítani, bár kb. biztos vagyok benne, hogy a sült hús és a rizs is viszonylag jól eláll. Vihetsz olyat is, amit hamar eszel meg, a nap végén pedig a legtartósabbakat eheted...

Kiegészítésnek szeretek vinni utakra egy kupac olajos magvat és aszalt gyümölcsöt, jól jön, ha éhesebb vagyok, mint gondoltam, amúgyis jó cucc. A főétkezést tuti a hazaérkezés utánra raknám, de én mindig vacsorázós típus voltam, biztos van, akinek ez nem jó.

2016. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3-as köszi! :) Sajnos a napi 400-500 sem megoldható. Nem akarom otthonról elvenni azt a pénzt. Vannak tesóim is, és nem akarom, hogy miattam nekik valamiből kevesebb jusson, és ezt a pénzt valahonnan elkell venni. Elég, hogy kifizetik a bérleteim árát.


#4-es neked is köszi!

Nem túl macerás ott összerakni a szendvicset? Vagy ott nem érdekel senkit, hogy neki kezdek úgy simán zsömlézni, és szalámizni? :D Mármint alapból vicces egy ilyet látni, számomra.

Persze klasszisokkal jobb, mint egy összeaszalódott szendvicset majszolgatni.


Főétkezés nekem is a hazaérés után lenne, és valójában 2-3 nap ugye az ilyen amikor nagyon későn érek haza.

Az előző évek alapján péntek általában szabad, illetve vagy 3 nap átlagosabb() és egy nap meg nagyon későig vannak órák, vagy 2 később, és 2 korai végzés,

2016. aug. 18. 00:43
 6/12 anonim ***** válasza:
egy zacskó lencse 300 forint, ahhoz csak víz, fűszerek meg egy krumpli kell, és lesz lencsefőzeléked 4 napig. ugyanez sárgaborsó, meg amit akarsz:) ehhez köretnek rántott zöldségek (pl cukkini), és máris teljes értékűbbet eszel mint otthon, gyakorlatilag ingyen. főzés nélkül nem fogod olcsón megúszni.
2016. aug. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6-os köszi! :D Ez alapján akkor arra gondolok, hogy kis ételes dobozokban hordjam a dolgokat. :)
2016. aug. 18. 01:13
 8/12 anonim ***** válasza:

főt kaja simán megoldható :D főleg,hogy sok egyetem büféjében van mikró ahol ha kedvesen nézel meg is melegitik neked az ebédet :D ha meg véletlen SZTE-s vagy,akkor van SZTE-s menza, el lehet onnan hozni az ebédet, napi 300ft leves második és nem rossz, sőt menzakajához képest finom :D ja és dobozba adják alapjáraton :D

amúgy meg péksüti,szendvics,nálam is ezek játszottak :) vagy viszel zacskós levest, sok helyen van vizautomata ahol van forró viz és azt is tudsz bent enni :)

2016. aug. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez amúgy alapjáraton eléggé vicces, Debreceni egyetemről van szó. Nálunk egy kisvárosban a gimi kajáldájába kb. 350 Ft körül adtak első-másodikat.

Akkor ez egy egyetemnél miért nem működik?

Megnéztem pár "menzát" amit az egyetem oldalán ajánlanak majdnem egy 1000-es körül van az első és második. Eléggé vicces, amikor adok hozzá kb. 200 Ft-ot és már normális éttermi kaját eszek, nem menzást ami eléggé korlátolt.

2016. aug. 18. 08:22
 10/12 anonim ***** válasza:
NE haragudj, de otthon is kellene enned, és az is kerülne napi 400 ft-ba...
2016. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!