Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányos helyzetű egyetemistá...

Hátrányos helyzetű egyetemisták/fősulisok ti hogyan oldjátok meg az anyagi gondjaitokat?

Figyelt kérdés

Gondolom diákhitelel fedezitek a fél éventi tandíjatok, a kollit meg az ösztöndíjjal fedezítek. És a többi-t kaját utazási költséget hogyan?


(Ha valamiben tévedek akkor javítsatok ki nyugodtan)



2015. márc. 28. 20:37
 1/3 anonim válasza:

Szerencsére sok lehetőséged van. Én anno ugyanezzel a problémával küzdöttem, és így sikerült átvészelni:


- diákmunka, amikor csak lehet! Ez volt a legfontosabb

- spórolás mindennel, kiváltképp azzal, hogy koliban laksz

- minél ritkább hazautazás (utazási költségek miatt)

- rendszeres vérplazma-adás

- diákhitel, de csak amennyi nagyon muszáj


És persze, olcsó piák :)

2015. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én állami támogatott képzésen tanulok, tehát nincs tandíj. Ezen kívül diákmunkázom, amivel nem keresek sokat, mert az egyetem mellett nincs rá túl sok időm, de több, mint a semmi. Tanulmányi és szociális ösztöndíjat is kapok az egyetemtől, ezen kívül minden évben megpályázom a Bursa Hungaricát, ahonnan szintén jön valamennyi ösztöndíj. Ebből így együtt ki lehet jönni.
2015. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

aki csóró az nem tudom miért ír be költségtérítésest?

na mindegy.

tanulni kell államira..

ha tényleg rossz a helyzeted, és jól tanulsz ösztöndíj. diákmunka hétvégén, valamint nyáron előre spórolni, gyűjtögetni.

értsd úgy, hogy július,augusztusban annyi munkát elvállalsz amennyit csak tudsz. és így jóesetben kitart a pénz az első félévre.

2015. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!