Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az anatómia?

Mennyire nehéz az anatómia?

Figyelt kérdés

a csecsemő és kisgyermeknevelo foszon?

Vagy egyáltalán mennyire nehéz maga a szak?


2016. aug. 18. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak ettől nehezebb tárgyak is. Többnyire attól függ, hogy mennyire mentek bele a témába, de szerintem nem fogjátok olyan részletesen megtanulni, csak a főbb dolgokat.

Annyival könnyebb, mint az élettan, hogy itt tényleg elég megtanulni latinul a szavakat és már régóta nem is változott a tananyag, mert nem tudnak új dolgokat felfedezni. Nem kell a működési elv, mint élettanból.


Tarsoly Emil anatómia könyve nagyon jó, abból érdemes tanulni. Meg van a Donáthnak egy atlasza az is sokat tud segíteni, ha ábrák alapján kell a szerveket megnevezni.


Ez egy jó oldal, itt nagyjából fel tudsz készülni mi fog rád várni a tárgyból.


[link]

2016. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én nem csecsemő apolonak, hanem csecsemő nevelonek jelentkeztem, akkor miért kell ez ilyen részletesen?
2016. aug. 18. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A tantárgyi követelmény szinte ugyanaz mindenhol(kivéve orvosin, de az másik kar). Nem jártam felsőoktatási szakképzésbe, így nem tudom, hogy mi a követelmény ott.


Egyébként vannak ezek a tipikus alapozó tárgyak, az is mindenhol ugyanaz. Én jártam okj-re is, most ETK-n folytatom a tanulmányaimat és az anat-élettan kb ugyanaz(élettan jóval több és részletesebb azért). Én pl azt nem értem minek kell matekot tanulnom. Sose fogok deriválni meg ilyenek, de kell a fizikához, mert egymásra épülnek.


Ez van sajnos meg kell tanulni. Eü-s szakközepekben is ugyanúgy van anatómia(kb általános iskolás biosz szint, csak meg kell tanulni a szerveket latinul is).

2016. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ugyanaz van, mint óvón. Én arra jártam.

Hát nekünk az volt, hogy az összes csontot meg kell tanulni, mindent részletéről-részletére, az előadás borzalmas volt, be se játam, egy darab betűt nem tudtam leírni, annyira pörgette.

Aztán át lett küldve egy 150 oldalas jegyzet, kifejezetten óvós, csecsemős, tanítósoknak, abból tanultunk. A fele vadidegen volt számomra, de azért tanultam rá egy hetet. A vizsga tippelős, beírós volt, a csontok, na azt hagyjuk... tehát... orsócsont, singcsont, kulcscsont.. ilyen szinten. Elég szórótárgy volt, de nem nagy dolog.

Persze ez egy tanár volt, egy karon, egy egyetemen. Nem tudom te hova fogsz járni stb stb. :)

Csecsemős nem nehéz, ahogy az óvós sem, se a tanító. Szeretnek szórakozni veled, de a 4-5 átlaghoz kicsit meg kell erőltetned magad.

2016. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja a fosz-t nem láttam. Ismerősöm járt oda, nem volt nehéz. Szeretik a beadandókat nagyon, vizsgáztatni nem.

(utolsó voltam)

2016. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!