Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Új egyetemi hallgató vagyok...

Új egyetemi hallgató vagyok és holnaptól felvehetőek a rangsoralapú képzések, de ha felveszem valamelyiket és ütközik a kötelezőekkel akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Sajnos még ez a rendszer nagyon új nekem,nem látom át teljesen. Majd szept. 2-án megyek beiratkozni és akkor felteszek pár kérdést a helyszínen,de most nem igazán értem miért jelent már meg a rangsoralapú kurzusok. Ezek ha jól tudom nem kötelezőek,de választhatóak. Viszont a kötelezőeket nem látom még és nem tudom,hogy mi van akkor,ha ütközik a rangsoralapú és a kötelező. ETR és Modulo van egyébként nekünk.

2016. aug. 21. 16:16
 1/3 A kérdező kommentje:
SZTE-TTIK hallgató leszek amúgy szeptembertől.
2016. aug. 21. 16:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy rangsor alapú képzés. Rangsor alapú jelentkezési időszak az amire te gondolsz. Holnaptól tudod felvenni az órákat de ez még nem jelenti azt, hogy be is kerülsz rájuk. Ebben az időszakban minden kurzushoz külön-külön kap mindenki egy pontszámot, ha ez eléri a az adott kurzus ponthatárát, akkor majd automatikusan hozzáad az órához a rangsor alapú jelentkezési időszak végén. A verseny alapú kurzusfelvétel majd aug. 30-án reggel 6-kor fog megnyílni a TTIK-soknak, itt már számítani fog a gyorsaság. Amiket az ETR-ben látsz azok lesznek az óráid. Ami az 1 szemeszterben lesz azokat kell felvenni. Egyébként nem TTIK-s vagyok, csak az SZTE-n tanulok. (Többet nem igazán tudok segíteni. Keress rá a fb-on az SZTE-TTIK-s csoportra, ott biztos segítenek bővebben.)
2016. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából úgy értettem, hogy rangsor alapú kurzus,csak rosszul írtam. Egyébként érdekes ez,hogy a gyorsaság számít,mert nem mindenki tud a neten lógni időben és gyakran,pláne ha van munkahelye mint nekem,ugyanis én levelezős vagyok. Ezt nem tartom igazságosnak. Majd lehet,hogy ezért mobil internet előfizetésre lesz szükségem,hogy majd amikor reggel 6-kor felkelek akkor megnézhessem a kurzusokat, mert munkahelyen nem lesz időm nekem netezgetni.
2016. aug. 21. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!