Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülmény az,...

Milyen anyagi körülmény az, amire vállalnál gyereket? (saját lakás, albérlet, fizetés, kocsi, hallgató/diák vagy, dolgozol stb)?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. Igazából terveztük, de megijedtem most nagyon. Főként az anyagiak miatt. Nem tudom eldönteni, hogy most jól élünk, vagy teljesen gázok vagyunk, hogy meg akarjuk tartani, egyik ismerősöm szerint még félre is fogunk tenni, másik szerint a legnagyobb hülyeség. 26 éves vagyok,egyetemi hallgató, januárban záróvizsgázom,(tanári diploma) addigra leszek 4 hónapos terhes. Sosem dolgoztam még. 1 éve élünk együtt albérletben megyeszékhelyen. Véleményeket és saját tapasztalatokat kérek!

2015. szept. 17. 17:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk azért azt jó lenne tudni, a páros dolgozik-e és mennyi a bevételetek.

Mi úgy vállaltunk gyereket, hogy hitelmentes lakásunk és autónk volt (de ezek nélkül simán lehet gyereket vállalni), a férjem és én is dolgoztam, jogosult voltam gyedre, volt kb. 600 000 forint félretett pénzünk.

2015. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
41%

Hát, ha a pasid 350-et keres nettóban, akkor jól éltek. Gondolom így van, különben nem terveztetek volna gyereket. De Neked most épp semmid nincs, és jódarabig nem is lesz.


Én nem szülnék gyereket úgy, hogy nincs saját lakásom, saját autóm, saját fizetésem, megtakarításom. Bármikor, bármi történhet. Ha pl. a párodat kirúgják, akkor mit csináltok?

2015. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy járna nekem diplomás gyed, mely 80 ezer ft.(nem tudom ez nettó, vagy bruttó) Párom fizetése nettó: 180 ezer. Megtakarításunk van: 500.000 ft. Albérlet havi: 50-55 ezer ft, télen 55 volt a max. Most akkor ez jó vagy nem jó? Barátnőmék négyen élnek 200 ftból, unokatesómék meg nem akarnak még gyereket még nincs hitelmentes házuk. Tehát mi az elég, mihez képest, de már sokszor én sem tudom eldönteni, hogy kell-e a kocsi, és feltétlen kell-e 500 ezre fizetés a gyerekhez.
2015. szept. 17. 17:46
 4/40 A kérdező kommentje:
Utolsó! a tanári fizetésemből életem végéig spórolhatnék saját lakásra, autóra, tehát ez nálunk nem szempont.
2015. szept. 17. 17:47
 5/40 anonim ***** válasza:
29%

Mindig úgy voltam vele, hogy csak saját lakásba/házba szülnék, vagy legalábbis olyanba, amire fizetem a hitelt. Sajnos albérletbe szülni nem a legbiztonságosabb, simán kirakhat a tulaj, gyerekkel meg alig találni albérletet, mert tudják, hogy kisgyerekkel nem rakhatnak ki, akkor sem, ha milliós tartozást halmoztok fel.


A másik az, hogy én ilyen kiszolgáltatott helyzetbe nem szülnék... A gyerek miatt megint kiesik x éved, 28-29 évesen nem fognak érted kapkodni a munkáltatók, látva, hogy még életedben egy percet nem dolgoztál. Nem hinném, hogy ilyen a párod, de akármi történhet, megutálhatjátok egymást, stb., onnantól kezdve vagy befogod, mert nem tudod magad (meg a gyereket) eltartani, vagy elvállalod a legsz.rabb melókat is diplomás létedre. A tanári állás amúgy is szívás, Dunát lehet a tanárokkal rekeszteni, soknak a te korodra 4-5 éves tapasztalata van.


Ennek ellenére én sem vetetném el a helyedben, csak nehogy megbánd, hogy így vállaltátok.

2015. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
hát én erre így nem vállaltam volna, dolgoztam volna legalább egy évet...de azért nálatok sokkal rosszabb helyzetben lévők is vállalnak gyereket, úgyhogy most már örülj a babának :) legalább nem kell előlről kezdened a karrier építést...az én elvárásom saját ház v. lakás, saját autó, mindkét félnek munkahely, az apának biztos állás, 300 e Ft minimális bevétel a háztartásnak (feltéve hogy nincs hitel), a megtakarítás annyira nem fontos, ha van egy jó fizu, folyamatába mindent ki lehet fizetni. Persze ha van az még jobb.de manapság kinek van :)
2015. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Látom, hogy össze-vissza írtam: tehát simán kirakhat a tulaj, ha megtudja, hogy terhes vagy, mert később nem tud veletek semmit sem kezdeni.
2015. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az 5-ösnek igaza van bármilyen fanyar is az igazság, de ettől ugyanúgy örüljetek, mint írtam ennél sokkal kilátástalanabb helyzetből kerülnek ki felnőttkorra normál vagy jó egzisztenciával rendelkező értelmiségi fiatalok..
2015. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
61%

Számolj úgy, hogy mire megszületik a baba és megveszel mindent az olyan 200 ezer Ft, és nem mondtam sokat.

Utána havi szinten, amit te GYES-ként és családiként meg kapsz kb. a pelenkára, ápolószerekre elég. Kb. még egyszer ennyi az összes többi.

Ha ezt bőven ki tudjátok spórolni, vagy szükség esetén a szüleitek ki tudnak segíteni, akkor nincs mitől félni.

Szerintem az nem számít, hogy albérlet-e vagy sem...

Viszont az autó nagy segítség. Ha esetleg orvoshoz kell sietni nem mindegy, hogy tömegközlekedéssel vonszolod, vagy beültök az autóba és mentek is.

2015. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
A tulaj állandóan azt kérdezi, hogy nem jön még a baba? Mert előzőleg is egy pici babás család alkott itt és imádták. Ebben bízok azért, hogy nem tenne ki és hát szerződésünk is van. Örülni nagyon örülünk az biztos :) Bár szüleim még nem tudják. Egyedül ez a fránya anyagiak zavarnak be kicsit.
2015. szept. 17. 17:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!