Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvidékiként teszek MO-n...

Ha felvidékiként teszek MO-n 2 emelt szinű érettségit, mert kell az egyetemhez, akkor kell tennem szóbelit is?

Figyelt kérdés

Amennyiben kellene tenni, a pontduplázásos módszerrel igyis csak az írásbeliben elért pontokat számolják nem? Vagy rosszul tudom ?

Előre is köszönöm ha valaki segítene.



2016. aug. 21. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az írásbeli plusz a szóbeli összevont eredménye adja ki az adott emelt százalékos eredményét.
2016. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kellene? Az egészre kapsz százalékot.
2016. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 okból is gondoltam hogy nem kell.

Az első az, hogy azt olvastam, hogy duplázód pontszámításnál a 2 érettségin elért pontokat összeadják, x2 és ugye +100, szóbeli pontjairól sehol szó sem volt. De akkor úgy néz ki ezt rosszul tudtam.

Másodikként pedig mert szóbelit azt tennék itthon is, nade akkor ez sem számít.

2016. aug. 21. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem külön van a szóbeli pont hanem egybe. Igen duplázós módszerrel számolnak, de egy fél érettségit nem lehet duplázni(csak írásbeli) hanem meg kell lennie mint a 2 résznek ami kiadja a 100%-os eredményt. És amit ebből a 100%-ból elérték azt duplázzák.
2016. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vágok nem pont hanem rész
2016. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, ez már így teljesen világos!


Esetleg még lenne egy kérdesem, ami kapcsolódik ehez, nagyon örülnék ha ebben is segítséget kapnék.

Én vegülis hogy, illetve hol tudok/kell leérittségeznem újra? Nekem kell keresni Magyarországon egy iskolát ahol elvállalnak, vagy ezt be kell jelenteni valahova, és egy magadott helyre kell menni? Fizetni kell érte valamit?

2016. aug. 21. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kormányhivatalban tudsz rá jelentkezni (Váci utcában pl.van egy Pesten), tantárgyanként 27 vagy 28 ezer ft (ezt pontosan nem tudom de kb Ennyi). Bár ez attól is függ van-e már érettségid vagy nincs. Továbbá azt is ők döntik el melyik iskolába kell menned, nem te döntesz.
2016. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!