Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis Egyetem Egészségtud...

Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar nappali ápoló? Kérdések

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem a szakról, remélem tud valaki válaszolni.

-Van valahol egy lista a kötelező és ajánlott könyvekről?

-Első évben érdemes felvenni választott tantárgyat(vagy így is bőven elég lesz a kötelező órákra készülés)?

-Mik azok a tantárgyak, amire érdemesebb vastag füzetet venni meg nagyon-nagyon készülni?(gondolom anatómia, biosz, élettan majd, több tippem nincs még)

-Mennyi gyakorlat lesz és mikortól?(akár kórházi, akár benti)

-A testnevelés óra mennyire húzós? A tipikus tesióra sok futkosással, vagy jobb?

-Milyen a hallgatói élet?

Előre is köszi a válaszokat :D



2016. aug. 21. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

1. nem kell, a tanárok mondják, miből kell készülj

2. igen, a kreditek miatt, de vannak limonádék, amiből max. írsz egy esszét aztán ennyi

3. anatómia, élettan, ápolástan, meg a szaktárgyaid (gyógyszertan...), de ez is tanárfüggő

4. a suliban már rögtön lesznek gyakorlatok (anatómia, mikrobi, alk. bi....), a külsősök nekünk csak másodévtől

5. választhatsz, nem kötelező a saját tesidre járnod, ami bepasszol az órarendbe, arra mehetsz. Van futós, van erősítős, ugrókötelezős, de egyéb sporttevékenységgel (pl. röpi, kosár...) kivlthatod. Ja és nektek lesz kötelező úszás is heti 1x

6. hát... olyan semmilyen, sajnos.

2016. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az úszást azt hol tartják?

Van a sulinak valahol uszija?

2016. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Megnéztem az órarend tervezetet, abban nem volt úszás, úgyhogy most eléggé újat mondtál :D

Azt láttam h lesz anat meg alk. biosz gyak, akkor külön van vizsga is?

2016. aug. 21. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, h kötelező az úszás?

Nem lehet helyette mást?

2016. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam, hogy csak a gyógytornászoknak kötelező.
2016. aug. 21. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyógytornászoknak van úszás, a többi szakon nincsen :)

- a könyveket meg tudod nézni a portálon a tantárgyleírásokban, de érdemes megvárni minden tárgyból az első órát, mert akkor a tanárok úgyis elmondják, hogy melyik könyvek kellenek (saját tapasztalat: meg ne vedd az összeset, egy része megtalálható a neten, a többi pedig teljesen felesleges, könyv nélkül is le lehet vizsgázni + van könyvtár is, ahonnan ki tudod kölcsönözni őket :) )

Amikhez viszont muszáj könyv: Anatómia, Alkalmazott biosz könyv+ gyakjegyzet, Közegészségtan, Mikrobiológia

- első évben szerintem teljesen felesleges felvenni szabvált, mivel olyan sok órád lesz, hogy nehezen tudnál beilleszteni plusz órát az órarendedbe. Hidd el, sokkal jobb, ha 2-3.félévben kezded el felvenni a szabválokat, mikor már kicsit kevesebb órád van :)

- anatból max. gyakra kell füzet, ott lehet fogtok rajzolni, előadáson ppt van, amit a tanár elküld, tehát ott nem igazán kell jegyzetelni, bioszból előadáson szintén ppt, gyakon pedig ott a gyakjegyzet, úgyis abban fogtok rajzolgatni, ha szükséges, oda tudsz jegyzetelni is :)

- igazi gyakorlat csak 4.félévtől van, első évben csak ott az egyetemen van ilyen "gyakorlatszerű", pl. anatómia, ahol csontokat, majd később szerveket lehet nézegetni, alkalmazott biosz gyakon pedig metszeteket fogtok nézni mikroszkóp segítségével

- év elején választhatsz, hogy tornatermi tesin szeretnél részt venni, vagy valamilyen csapatsportban veszel részt : kosárlabda, kézilabda, röplabda. Félévente 10 alkalmat kell teljesítened, ebből 2-t kiválthatsz aerobiccal, vagy pl most lesz a kari sportnap, ha azon részt veszel, az is 1 tesi aláírást/alkalmat ér

Ha van még kérdésed nyugodtan írj :)

2016. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!