Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki nappali...

Van itt olyan, aki nappali alapképzés mellett még levelezőn is tanul? Melyik egyetemeken, milyen szakon? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Gondolkozom azon, hogy a mentőtiszti mellett elvégezzek-e még egy szakot majd, mert abból megélni nem igazán lehet, viszont azt meg mindenképp csinálni szeretném. Nem vagyok pontosan tisztában azzal, hogyan is lehet egyszerre két szakot is elvégezni, mi ennek a menete, de gondolom egyszerre két nappalira lehetetlenség bejárni, így az egyiknek mindenképp levelezőnek kell lennie... Gondoltam esetleg az ápolóira, vagy az ELTE biológiára, de az utóbbinak csak nappali tagozata van, levelező nincs. Érdemes-e egyáltalán kettőt csinálni egyszerre? Mentőtiszti nappalin és ápolói levelezőn lehetséges-e és van-e értelme?


Köszi a segítséget!

17/L



2014. máj. 31. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Voltak aki megpróbálták. 95%-ba nyögés a vége és az hogy az egyiket hagyják a francba.

A maradék 5% meg 30-40 körüli már és nagyobb a kitartás.


Marha nehéz az egyetem 1 képzése is nemhogy egyszerre 2...

2014. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én két gazdasági képzést végeztem egyszerre. Őszintén szólva nem ajánlom, hacsak nem vagy zseni. A 4. félév végén, már kórházba kerültem kimerültség miatt. Akkor az egyiket halasztottam egy évig.

Érdekes, de utána munka mellett jóval könnyebben be tudtam fejezni a másikat.

2014. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Hát, zseni nem vagyok, és őszintén szólva már a mentőtiszti képzéstől is félek, rengetegen mondják, hogy nagyon kemény, főleg a Semmelweisen... Szóval inkább lemondok a második szakról azt hiszem. :)

2014. máj. 31. 22:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Semmelweisre járok, ápolóra nappalin. De tényleg nagyon nehéz egy szakot is csinálni pláne kettőt. Én is gondolkodtam még azon, hogy a szülésznőt is elvégzem mellette, de inkább várok, amíg elvégzem ezt a szakot és ha pár év múlva még mindig érdekel akkor levelezőn esetleg megpróbálom. Rengeteg amúgy a szóbeli vizsga, a fontos tárgyakból csak szóbeli van, a töltelékekből(+élettan) általában tesztes írásbeli, de azzal sok idő elmegy. Sok tárgyból kell beadandót írni. Emellett 2. évtől már mindkét szakon van pár hetes gyakorlat és emiattis nem biztos, hogy össze lehet hangolni a kettőt. Azt is vedd figyelembe, hogy 8 féléves az ápolói és a mentőtiszti képzés is, államilag támogatott félév viszont csak 12 van, így anyagilag is megterhelő lehet.
2014. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!