Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért passziváltatja valaki a...

Miért passziváltatja valaki a félévét, ha már úgysem akar egy bizonyos egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Két végigszenvedett félév után. Úgy, hogy utálta a sulit.
2016. aug. 22. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Passzív féléven is lehet diákmunkázni (25 év alatt). Meg úgy van vele, hogy lehet folytatja, még ha ennek minimális is az esélye.
2016. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A passzív félév mindenkinek jár.


És is voltam úgy vele, hogy csak azért passzíváltam, hogy felvegyem a diákhitelt, mert különben az utcára kerültünk volna ha nem fizetjük ki a rezsit. (nem volt lehetőségem abban a félévben még 1 órára sem bejárni)


Ne ítélkezz, ha nem tudod, hogy mi van a háttérben!

2016. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok. Sajnos nálunk nem lehetett passzív-al diákmunkát vállalni.
2016. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nem ítélkezem, csak nem értettem, hogy akkor már inkább miért nem iratkozik ki. Ő ( egy barátom) szerencsére viszonylag jó körülmények között él, és én azt hittem, hogy már rég kiiratkozott, hiszen annyit szidta az egyetemet stb.. és azt mondta, hogy ide semmiképp nem akar már járni, viszont dolgozni sem akar, meg folyton csak panaszkodik. De így hogy most már tudom, hogy passzívval is lehet diákmunkát vállalni, meg gondolom a tb-t is fizetik logikus, hogy húzza az időt úgymond..
2016. aug. 22. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tb is jár (diákigazolvány viszont nem). Amúgy tényleg így logikus, hogy a két félévnyi passzívet ki kell használni, hisz semmi hátránya nem származik belőle, ellenben van néhány előnye.
2016. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!