Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén kezdem a középiskolát ....

Idén kezdem a középiskolát . Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Szóval az osztályból idáig 4 embert ismerek (2-en 5. óta legjobbbarátnőim) és eléggé izgulok hogy a többiek milyenek lesznek . Adnátok pár tippet hogy hogyan viselkedjek, hogy befogadjanak, kedveljenek (esetleg a felsőbb évesek is)?

Általában kedves szoktam lenni másokkal csak az a baj, hogy új társaságban eléggé nehezen nyílok meg,nem merek annyira beszélni ,mert félek hogy hülyeséget mondok /nem érdekli őket . Segítőkész is vagyok, viszont ezt az általánosban eléggé kihasználták (mivel kitűnő tanuló vagyok mindig el kérték a házimat stb.) .Szóval hogyan állítsak majd fel egy határt ha esetleg itt is így lenne, hogyan álljak ki magamért anélkül hogy ilyen végett haragudjanak rám /kiközösítenének ?

Előre köszönöm a válaszokat! 15/L


Ui: szívesen várok történeteket is amik veletek történtek középsuliban ! :)



2016. aug. 22. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp légy nyitott, és add önmagad! Ne akarj senkinél erőltetetten bevágódni, azért kedveljenek meg, amilyen valójában vagy. Beszélgess bátran, menj oda az osztálytársaidhoz, nyiss feléjük! Jó dolog, hogy ennyi embert ismersz, de próbálj meg ne csak a barátnőiddel lenni, hanem másokat is megismerni. Ne felejtsd el, hogy nekik is az első napjuk lesz, és biztosan lesz olyan, aki senkit sem ismer. Menj el minél több csapatépítő dologra, ne húzd ki magad a feladatok alól!

A tanárokkal érdemes jóban lenni, még ha nem is rajongsz a tantárgyáért vagy nem tartod szimpatikusnak. Nem kell nyalizni, de azt tanácsolom, hogy maradj minden körülmények között udvarias és tisztelettudó. Egy-egy menőnek hitt bunkó beszólás az egész középsulis tanulmányaidra rá tudja nyomni a bélyegét. Az elején úgyis kitapasztalod, ki mennyit és mit követel, de a későbbiekben sokkal könnyebb lesz egyezkedni (dolgozatnál, vizsgánál, stb), ha jó viszonyt ápolsz velük.

Egyébként pedig ne stresszelj, ne aggódj, mindent el fognak mondani az első napokban! A középsuli jó buli :)

2016. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az első válaszolóval egyet értek:) Illetve nekem van még egy tanácsom: Ha nem egy hétköznapi/őrült lány vagy, akkor lassan adagold a többieknek ezt.:)
2016. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Plusz egy jó tanács: kérdezz meg felsőbbéveseket a tanárok szokásaival kapcsolatban, így elkerülhetsz néhány kellemetlenséget. (Én például egy végzős ismerősömtől kaptam a tanácsot, hogy ne üljek az első (sem az utolsó) sorba az egyik rettegett tanár óráján, és őszintén szólva ez nem egy karótól mentett meg az év folyamán.)

2016. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! :) azért még várom a válaszokat :)
2016. aug. 24. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!