Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem nem tűnt olyan...

Csak nekem nem tűnt olyan hatalmas "bulinak", vagy legszebb éveknek az egyetem?

Figyelt kérdés
Idén fogok végezni (remélhetőleg), és meg kell mondanom őszintén, a sokak által "életed legszebb évei"-nek emlegetett egyetemi évek valahogy.. nem tűntek olyan nagyon különlegesnek. Néhány emberrel összehaverkodtam, de ezen kívül elsősorban tanulni mentem oda, valahogy nem tudok túlzottan elmosolyodni, vagy olyan sok dologra emlékezni az egyetemi évekből. Számomra ez csak ugyanúgy egy iskola volt, ahová az ember tanulni ment, majd ahogy hazament, készült a vizsgákra, ZH-kra, beadandókat írt, stb.. Valahogy úgy érzem, az igazán nagy élet, az élet legszebb évei nem az egyetemi évek. Más is érez így?
2016. aug. 24. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még egy fél évem van, de én is hasonlóan érzek. Mondjuk én alapból nem vagyok ez a nagy party arc sem, lehet, hogy emiatt is van ez az érzésem. Mindig csak azt hallani, hogy milyen nagy szám az egyetemi élet, meg életre szóló barátságok szövődnek, de nekem valahogy egyik sem jött be. Persze lettek barátaim, de nem olyan ez az egész mint amit én elképzeltem 3 évvel ezelőtt.
2016. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mások gondolom többet buliznak, több embert ismernek meg, több pénzt szórnak, több ideig tart elvégezniük a szakot, ezért emlékeznek rá másként.
2016. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tőled függ, hogy mit hozol ki az egyetemi évekből. Én sem úgy élem át, mint egyesek, hogy sok szabadidőd van, és azt csinálsz amit akarsz, de egy jó időbeosztással azért lehet egy minimális közéletet élni, programokra elmenni stb.

Meg kell tanulni szeretni úton lenni, átlépni a komfortzónáidon, és igenis eljárkálni néha ide-oda a sorozatnézés,alvás stb helyett, különben csak egy rohadt nagy szenvedés az egész.

2016. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számomra az egyetemi évek nagyon szépek voltak, mert rengeteget tanulhattam, sok érdekes dolgot ismerhettem meg, jó társaságba jártam, TDK-ztam, konferenciákon vettem részt. Élveztem, mert olyan szakot választottam ami a hobbim-hivatásom volt. Voltam külföldi részképzésen, nyári terepgyakorlaton.


Izgalmas-mozgalmas-változatos időszak volt az a 10 év (6 év egységes rendszerű BSc-MSc, amiből 1 év külföldön, 3 év doktori iskola, 1 év doktori eljárás).

2016. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!