Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam a pótvizsgán. Mihez...

Megbuktam a pótvizsgán. Mihez kezdjek most? Többi lent

Figyelt kérdés

9. év elején kimutattak nálam egy betegséget, 2hónapig hiányoztam a műtét és a gyógyulgatással együtt,plusz utánna 2hetente kontrollra jártam. Ez november-december-ben volt. Pont akkor,amikor az első félév jegyei "megalapozódnak".

Rengeteg hiányzásom és ezzel együtt sok lemaradásom is volt. Félévkor 5tantárgyból megbuktam. Második félévben is sokat jártam kórházba, de minden erőmmel azon voltam hogy kijavítsam az adott tantárgyakat. 5ből 2 sikerült is...

A nyáron szakmai gyakorlatot kellett tennem,aztán még közmunkáztam is mert már előre levolt beszélve egy ideje.

A nyár többi részét csak tanulással töltöttem,se haverok,se senki..

Pótvizsgát tehettem ugye, de sajnos nem sikerült.

Bele sem gondoltam eddig hogy mit veszthetek/mit vesztettem...

Úgy jöttem a 9. évfolyamba hogy senkit sem ismertem, most pedig egy hihetetlen jó osztályközösség tagjának mondhatom magam,vagyis mondhattam...

Nagyon megszerettem jó pár embert ez a "kis" idő alatt,és még jobban megszerettem volna ismerni másokat is. De sajnos a betegség közbe szólt.

Egyébként a szakma sem tetszik igazán,a suli is mondhatni messze van... 1óra az út oda. Reggel 6-kor kelek és délután 4-re érek haza.

És ez után még tanuljak másnapra,végezzem el a dolgaimat itthon. 0 szabadidő,folytonos hajtás és stressz...

Hétvége is a tanulással telik mert egy rakat lecke van feladva hétfőre.

Nem tudom más hogy bírja,tudom valahol ennél még rosszabb is a helyzet.

Egyszóval a suli nem igazán jön be,mondhatni csak az osztály adott erőt ,hogy végig vigyem az évet. sajnos más jó suli nincs a "közelben" így muszáj itt maradnom. De rettenetesen félek....

Nap mint nap látni a legjobb barátaimat ahogy hülyülnek a többiekkel,én pedig egy kitudja milyen osztályba keveredek...

Mit tegyek szerintetek? Nagyon félek és elmondhatatlanul fáj hogy így kicsesztem magammal...



2016. aug. 25. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy új osztályba kerülsz, nem jelenti, hogy nem lóghatsz a haverjaiddal a szünetekben :) A barátaid, ők sem fognak kitagadni egy évismétlés miatt, és biztosan ismerkedsz majd az új osztályban is. Azonban ha szerinted nem éri meg bejárni a suliba, abszolút nem érdekel a szakma, nem szeretnéd ezt csinálni, lehet, hogy érdemes lenne elgondolkozni a váltáson. Rengeteg jó suli van az országban, és ha ingázni nem akarsz/tudsz, van lehetőséged koleszba menni. Így egy új helyen tanulhatnál olyat, ami jobban érdekel, minden szempontból tiszta lappal indulnál.

Az, hogy neked melyik a jobb döntés, csak te tudod :) Gondold végig alaposan, nézz körül az interneten sulik után, beszélj esetleg a szüleiddel!

2016. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A matek nem ment?
2016. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:Szerintem elkezdem itt az évet,majd meglátom hogy alakulnak a dolgok és ha nem jó,akkor keresek valami más sulit.

Köszönöm a bíztató szavakat!


Második: Igen a matek se ment valami fényesen de nekem inkább az angollal volt gondom. Álltalánosban 5évig németet tanultam,aztán pedig dobhattam az egészet a francba mert itt csak angol nyelv volt ezen a szakon.

2016. aug. 25. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakma?
2016. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gépészet.
2016. aug. 25. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Az pedig nem egy rossz irány, akár diploma nélkül, egy technikusi vizsgával is klassz melókat lehet vele kapni. Apum gépészmérnök, öcsém is annak tanul (szakközép). Ha van hozzá kedved és érzéked, érdemes végigcsinálni, keresettek a jó gépész szakemberek :)
2016. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig 9. nem igazán vészes.

Én is ugyan így keltem/kelek és érek haza általában és nem buktam meg igaz beteg se voltam, de 9.-ben a 2-es szintet lehet hozni nem nagy dolog:)

Majd jövőre jobban ráhúzol mást nem tehetsz:)

2016. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csesztél ki magaddal, a sors cseszett ki veled.
2016. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!