Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldön élek két éve,17...

Külföldön élek két éve,17 vagyok, de nagyon nem érzem jól magam, Nincsenek barátam és ez egyszerűen kikészí, haza akarok menni de mivel már elmúltam 16 nem vagyok iskola köteles és nem vettek vissza a gimiba ahová jártam volna otthon, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Ne gyertek azzal ha lehet kénem, hogx barátkozzak..... Számtalanszor próbálkoztam, de ez nem nekem való, nem tudok itt élni, csak arra tudok gondolni hogx mi lett volna otthon ha maradok és nem jövök ki! Lehetőleg el szeretném érni hogy visszavegyenek a suliba! Nem akarok ejszakai iskolat meg tanfolyamokat! Hosszú ezt leírni akinek kérdése van privátban elmesék mindent!

2016. aug. 28. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Barátkozz.


Másik iskolánál próbálkoztál már? Nem feltétlenül kell a régibe visszamenned.

2016. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam még egy pár sulit de egyikbe sem akarnak visszavenni mert elmúltam 16....
2016. aug. 29. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezt én is átéltem, csak én 16 évig nem mehettem haza (rendszerváltásig), utánna meg már nem volt miért hazamenni. 19 évesen kimentem 2 hétre Amerikába barátnőm után, aki az egyetem álltal volt kint. Neki volt hátra három hónap, én pedig megvártam és egyszerre akartunk hazaenni. Én már nem szállhattam fel a repülőre, mert az amerikaiak felvilágosítottak hogy odahaza mi vár rám. Otthon szüleimnek, rokonoknak bevonták az útlevelét, figyelték őket, nem léphettünk kapcsolatba egymással. Ott maradtam Amerikába minden nélkül, nem ismertem senkit, nem volt pénzem, lakásom, semmi. A konzulátuson kaptam nem hivatalos segítséget, amivel eltudtam indulni, hogy ne legyek hajléktalan. Nem búslakodtam mert nem volt értelme, valamit kezdeni kellet magammal. Nem adtam fel és barátokat szereztem, munkám lett, lakásom lett, megnősültem. Küzdeni kell, és helyre tudsz jönni.
2016. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Nincsnek barátaim itt Németországban.

Merre laksz Németországon belül?

2016. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bár nem tudom, hogy még aktuális-e, de mindig azt mondom, hogy ezt a szituációt csak azok értik meg igazán, akik már átélték. Én 15 éves voltam, amikor kiköltöztünk. Mondhatni hogy nagyon örültem, mindig is szerettem utazgatni és a világot járni, de ez más volt. Ilyenkor tapasztalja meg az ember azt, hogy mit is jelent az igazi egyedüllét. És nem, nekem sincsenek itt barátaim. Mindenki aki azt mondja, hogy külföldön is könnyű barátot találni, az vagy nagyon szociális, vagy hazudik. Nekem az a problémám Németországgal, hogy teljesen más itt az embereknek a beállítottsága. Ezt több szemszögből is megvilágíthatjuk, de a legfontosabb azt megemlíteni, hogy itt (főleg a fiatalok) hozzászoktak ahhoz, hogy mindent megkapnak a szüleiktől. Mindig vannak kivételek, de Nyugaton általában jobban keresnek az emberek még egy egyszerű munkával is. Én is haza akartam menni. Elterveztem, hogy majd a mamámnál fogok lakni, vagy azt, hogy kollégiumos leszek, de egy valami itt tartott: a jövőm. A te kezedben van. Vagy egy király gyerekkor, vagy egy szép jövő. De csak akkor, ha rájössz, mielőtt cselekszel.
2017. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kicsit hasonlónak érzem a storyt az enyémhez. Engem nem vettek fel középsuliban a gimibe a barátaimmal. Ahova elkerültem szörnyű volt. Nem voltak barátaim és amikor csak lehetett suli után mikor tudtam h tovább vannak benn mentem vissza. Nagyon hiányoztak a barátaim. Egyi dő után ők elvoltak a saját új környezetükkel és lassan elfeledtek. Mondhatni ezt a pár évet túléltem, aztán újra sulit váltottam és találkoztam a legjobb barátommal teljesen máshol. Azután jó volt.

Csak annyit akartam ezzel, hogy nem feltétlenül kell h külföldön legyél ahhoz h hiányozzanak a régiek, vagy egyszerűen csak nincsenek most per pill a környezetedben olyanok akik egy hullámhosszon lengyenek veled. Azt tudom mondani csak h járj vmi olyan helyre amit szeretsz. Tanfolyam, tánc, magyar közösség, számítógépes játékok, karate vagy bármi ahol olyan emberek vannak akik azt szeretik amit te vagy kezdj bele valami újba. Nem mondom h barátkozz ha ennyire nem akarsz. Csak legyél olyanok között akikkel közös az érdeklődés. Találkozni fogsz olyanokkal akikkel jól megleszel, és még az is lehet, hogy nem magyar lesz és akkor is jól kijöttök majd. Meg kellett ezt is tapasztalnod, és most jobban fogod értékelni ha jó barátokra találsz. Fel a fejjel, ezt vmilyen szinten sokan átélik, nem vagy egyedül.


1 K M

Egy Kicsit Mindenhol

2017. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos és bíztató válaszokat mindenkinek!:)
2017. ápr. 17. 14:00
 8/8 andreandi ***** válasza:
100%
Mi történt azóta? Találtál barátokat? Hazajöttél?
2017. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!