Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen magántanulónak lenni?...

Milyen magántanulónak lenni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most leszek végzős és gimnazista vagyok. Úgy gondoltam, hogy az első félévben rendesen bejárok minden órára, hogy ne kelljen vizsgáznom. De utána a második félévben szeretnék magántanuló lenni. Néhány órára bejárnék (pl. matek). De ezen kívül szeretném a hátralévő időmet saját magam beosztani és készülni az érettségire önállóan.

Aki volt már magántanuló végzős évfolyamban, az eltudna látni néhány hasznos információval?



2016. aug. 29. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez butaság. Hidd el nekem, a végzős év már egy az egyben az érettségire való felkészülésről szól. A tanárok azok, akik a legtöbbet tudnak ilyenkor segíteni, otthon pedig teljesen magadra vagy utalva. Én is most leszek végzős, és igyekszem a fontos tárgyakra koncentrálni, amikből érettségizek vagy amiknek a pontját viszem. A többiből gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy milyen vagyok. Szerintem célszerűbb maradni az osztállyal, pláne most, hogy változik az érettségi.
2016. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy mégsem fog változni majd csak jövőre, talán.
2016. aug. 29. 14:50
 3/7 anonim válasza:
0%
Valóban nem lesznek változtatások, tehát szerintem nyugodtan lehetsz magántanuló a 2. félévben.
2016. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó dolog magántanulónak lenni, én voltam már, lehet idén is az leszek, de akkor legyél egész évre szerintem, kifizetődőbb, mert akkor első félévben is, már sokkal több időd lesz készülni. Amúgy ha sz*r jegyeid voltak, és duplázásra készülsz, főleg akkor éri meg.
2016. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
írnál nekem privátban erről légyszi?:) Te már tapasztalt vagy ilyen téren
2016. aug. 29. 23:51
 6/7 anonim válasza:

Nem vagyok magántanuló, soha nem is voltam az.

Ha te most leszel végzős, akkor 18-19 éves lehetsz.

Te már saját felelősségre is lehetsz magántanuló nem csak szülői kérelemmel.

Nagyon fontos tudni, hogy Magyarországon 16 éves korig kötelező iskolai jogviszonyt fenntartani. Ezért döntenek nehézkesen az iskolák az engedélyezés mellett, mert az iskolakötelezettség korhatára alatt őket is felelősség terheli a tanuló távolmaradása alatt.

DE te már betöltötted ezt, saját felelősséggel tartoz

2016. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

tartozol a tetteid iránt.

Szerintem ez nem egy rossz ötlet. De akkor inkább már most év elejétől. Több időd lesz:)

És munkát is vállalhatsz ha nagyon sok szabadidőd lenne mert mindent megtanultál :D

2016. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!