Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételi. Lehet...

Középiskolai felvételi. Lehet még tenni valamit?

Figyelt kérdés
Az első helyen jelölt suliba 99.9%, hogy nem vettek fel, nem volt elég jó a tanulmányi eredményem (pedig nem erős iskola, még csak nem is gimnázium). De én oda akarok járni akkor is. Egy humán szakközépiskolába felvettek szociális gondozó tagozatra. A világon nincs, ami ennyire távol állna tőlem, még jogász is szívesebben lennék, pedig az kimondottan taszít. Tudom, hogy én rontottam el, és magam miatt vagyok most kényszerhelyzetben, de akkor sem akarok abba a suliba járni. Egyáltalán nem. Még ha az első helyen jelöltbe már nem is tudok bejutni (egy darabig biztosan), ide akkor sem akarok járni semmiképp. Tehetünk még valamit, vagy "a kocka el van vetve", oda KELL járnom és kész?
2010. ápr. 21. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg fellebezni,ha megjön a papír,de kérj segítséget valakitől,mert nem mindegy mit írsz bele.(mondjuk tanár,igazgató)
2010. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha bemegyek a suliba, ahova most járok, az osztályfőnök tud ebben segíteni?
2010. ápr. 21. 11:37
 3/10 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy ebbe az iskolába, ahova felvettek, kötelező volt felvenniük. Nem tudom, ez mennyire változtat a helyzeten. Máshova, úgy tűnik, nem jutottam be. Ha valahogy ezt elhárítom, valami felsőbb emberke dönti el, hogy hova kell majd járnom (ahol van hely)? Nem jut eszembe, kicsoda. Talán a jegyző?

Ez a procedúra mennyi ideig tartana? Május végén adják oda a szükséges papírokat, júniusban pedig beíratkozás, addig valamit muszáj csinálni.

Ha beballagnék az önkormányzathoz, ott lenne olyan, aki tudna segíteni, vagy legalább valami infót adni, hogy ilyenkor mi van? Vagy én most gyakorlatilag cselekvőképtelen vagyok?

Az iskolában nem nagyon csípnek, úgyhogy nem vagyok biztos benne, hogy segítenének...

2010. ápr. 21. 11:53
 4/10 anonim válasza:
100%
Szüleiddel járj utána.Biztosan tudom hogy a fölvétel és az elutasítás ellen is lehet fellebbezni.
2010. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az ofő az nagyon is jó lenne,de csak akkor ha nincs ellened,és szivesen segít.Ha viszont vele is rossz a viszonyod ,akkor valaki olyat kell keresned,akinek fontos a jövőd.Konkrét dolgokat nem tudok most mondani,de azt tudom,hogy ahogy megjön a papírod lépni kell,mert minden iskolában van fentartva 2-4hely legalább.Sajnos nem tudom mennyi ideig tart,de a lényeg a gyors lépés!A fellebezés a lényeg,és jól legyen megfogalmazva,megindokolva mért fontos neked,hogy oda járj.Persze nincs rá garancia,hogy sikerül,de ez az 1 esélyed megvan,ez tuti.Használd ki!Sok sikert!
2010. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm. Ezek szerint még abba az iskolába is bejuthatok, ahová szeretnék? Csak fellebbezni kell, ha megjött a papír, és akkor még lehet esélyem? Ennek most nagyon örülök. Csak akkor keresnem kell valakit, aki segíthetne. Szülők... Hát, az esélytelen, de akkor megpróbálok beszélni az ofővel, hátha segít. Végül is elküldeni biztos nem fog, csak nem akarom az idejét rabolni, így is elég problémát okoztam már neki az ügyeimmel. Köszönöm, sokat segítettetek :)
2010. ápr. 21. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én úgy tudom, hogy akit felvettek már valahova, és úgy akar fellebbezni, annak nem sok esélye van arra, hogy átvegyék egy másik iskolába. Esetleg akkor tesznek kivételt, ha egy erősebb iskolából akar átmenni az illető, ami ebben az esetben nem így van.


Pár helyet valóban fent szoktak tartani, de azokat általában olyan diákokkal töltik fel, akiket sehova nem vettek fel, s emiatt fellebbeztek az adott iskolába.


Ennek ellenére azt tanácsolom, hogy beszélj az osztályfőnököddel, hátha tud adni valami tanácsot, hogy mit tegyél ebben a helyzetben. Sok szerencsét kívánok!

2010. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Garanciát nem adtam,de ez az esély adott....
2010. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
és milenne ha elmennétek abba a suliba, ahová nem vetted fel? beszélnétek vaalkivel, kedvesen és megértetnétekvele, hogy neked fontos, hogy oda járj :)
2010. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd meg az érintett középiskola igazgatójától,hogy lesz-e pótfelvételi valamikor a nyáron.Akkor ha lesz ilyen,akkor mindenképp kérelmezd a felvételt.Ja és anyudnak is mondhatod h hívja fel az igazgatót:D de ezt kérdezzétek meg!!!!:D
2010. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!