Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi 2 év alatt 24...

Érettségi 2 év alatt 24 évesen nagyon nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldi szakképesitésem van és nagy nehezen találtam egy sulit, ahol ezekkel a feltételekkel le tudok érettségizni, de nagyon ideges vagyok, mert ugy érzem, hogy nekem nagyon nehéz lesz, ugyanis a külföldi sulim nem adott egy jo alapot.. Valaki hasonlo helyzetben volt már?

2016. aug. 30. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy szorgalom kell hozzá.


A magyar érettségi nevetségesen könnyű, arra igazából tanulni sem kell, szövegértésed legyen rendben, talán a nehezebb a kifejtős feladat, mikor elemezni kell egy verset/novellát. Erre kell rágyúrni.


A töri érettségin, be kell seggelni a legfontosabb témákat, amik gyakran előjöttek a korábbiakban is.


A matek.. na az egy szép dolog, én sose szerettem sose voltam jó belőle, két év alatt szerintem ebből kellene a legtöbbet készülnöd.


A nyelv sem nehéz én fél éve tanultam csak angolt, de ebből érettségiztem (előtte alkalmassági) és 4-esre sikerült, nekem tökéletesen megfelel.


A választottat pedig te érzed mi az erősséged!

2016. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. viszont annyi, hogy nekem jövö augusztusig 9 tantárgybol kell levizsgáznom, és a második évben marad 7, az érettségin viszont ugye 5 tantárgy..monjudk a földrajzot szerettem a középsuliban, de már annyi de annyi mindent elfelejtettem néha már azt se tudom mi merre van,szégyenemre.. az agyam ugy érzem, hogy lebénult..
2016. aug. 30. 10:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Mellette 20 orában dolgozom.. és a munkahelyem meg egy ritka nehéz, mert nagyon sok elvárás van.. hiába csak 20 ora igy is nagyon nehéz meg elfáradok.. tiszta ideg vagyok a suli miatt is és, hogy hogyan fogom a kettöt birni..
2016. aug. 30. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megkeresel privátban, annyiban tudok segíteni, hogy szóbelihez adok kidolgozott tételeket (teljesen megbízhatók én csináltam), illetve ha valami kérdésed van a tárgyakkal kapcsolatban akkor szivesen válaszolok!
2016. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! : lehet, hogyha elakadok majd akkor igénybe veszem a segitséged :D
2016. aug. 30. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!