Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogász szak tényleg ennyire...

A jogász szak tényleg ennyire könnyű?

Figyelt kérdés
Egy csomó ember mondja, hogy büfé meg ilyesmi és hogy egy félév olyan nehéz ott mint egy mérnökin egy tárgy.

2016. aug. 30. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván könnyebb, mint a mérnöki, a gond majd a pályakezdőként való elhelyezkedéssel lesz...
2016. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért "nyilván könnyebb mint a mérnöki"?

Esetleg te mindkettőre jártál és így tudsz véleményt alkotni?


Könnyű ám ilyen légbőlkapott dumákkal dobálózni. :) Rendes érveket szerettem volna olvasni.

2016. aug. 30. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Jártam többféle egyetemre, jogra is. Nem tudom, mi alapján nevezik büfének, mert baromira nem az. Tanulás nélkül nem lehet elvégezni. A büfészakokat igen.
2016. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, esetleg nekem van mindkét körből ismeretségem, és a mérnököktől mást se hallok, csak milyen nehéz a tananyag. Jogászból még 1 se panaszkodott soha, hogy mennyi mindent kell tanulni.

Ha ez neked légbőlkapott duma, amit a tulajdon fülemmel hallok az egyetemen, akkor mégis milyen választ akarsz hallani? Írd le akkor, hogy mit válaszoljak, megírom neked azt válaszba, oszt béke lesz.

2016. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem kell kötekedni, de te csak ideböffentettél valamit. Honnan tudjam, hogy te ezeket miből szűröd le?


Az mondjuk szerintem nem mérvadó, hogy a mérnökös ismerőseid panaszkodnak, a jogosak meg nem. :) . Nem is ez volt a krédés.

2016. aug. 30. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, akkor mást nem tudok javasolni, elmész az egyetemre, és megkérdezel 10 jogászt meg 10 mérnököt, csak úgy találomra. Én nem kérdeztem senkitől semmit, és anélkül tapasztaltam ezt, ezért gondoltam, hogy ez a helyzet. De lehet hogy ahova te jársz, ott más. Olyan ember meg nincs,aki az ország valamennyi egyetemét végigjárta és statisztikát irkált volna arról, hogy a jogász vagy a mérnök-szak a nehezebb.
2016. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Unalmas már ez a sok unatkozó troll, remélem törlik a kérdést.
2016. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Most leszek végzős a jogi karon. Egyáltalán nem könnyű és nem büfé szak. Nem tudom, miért a mérnökivel hasonlítod össze, teljesen más a kettő, másképp kell tanulni. Testvérem az ország legjobb mérnöki egyetemén tanul és az alapján, amit látok, az is nehéz. Vizsgaidőszakban én többet tanulok, neki inkább érteni kell a dolgokat (persze ő is sokat tanul). Egymást szoktuk biztatni meg siránkozunk egymásnak. Nagyon imádom ezeket az időszakokat, kár, hogy nem sokára vége lesz.
2016. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Eléggé hiányosak az ismeretei annak, aki "lebüféz" egy jogászképzést. Itt nem elég pusztán bemagolni több száz, vagy ezer oldalt, meg is kell értened, amit beseggelsz. A mérnöki szakokkal nem hasonlítanám össze, ugyanis mindkét irány más.
2016. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!