Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé melyik nyelvet...

Angol mellé melyik nyelvet érdemes, könnyű megtanulni?

Figyelt kérdés
jogászként melyiket venném hasznát?

2012. máj. 30. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Én a NÉMETET választottam.


Jogászként - vagy bármi más szakmában - azt a nyelvet érdemes, amit a leendő cégednél használni fogtok. Jogászként az ANGOL-NÉMET vagy ANGOL-FRANCIA lehet jó párosítás.

2012. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
te is jogásznak tanulsz?
2012. máj. 30. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
szerintem praktikus, hogy az angol az első nyelved, mert bármit választhatsz mellé. majdnem minden nyelvben vannak hasonlóságok. egyébként nálunk érdemes tényleg németet tanulni, hiszen itt vagyunk Ausztria mellett,sokan dolgozni is kijárnak. ami még passzol hozzá, az a spanyol. de a német tényleg jó :)
2012. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Más kérdés, hogy mi a könnyű, és mi az érdemes. Én spanyolt tanultam mellé, tényleg nem volt nehéz, mivel az igeidőrendszere szinte teljesen ugyanaz (folyamatos, perfekt igealakok). Sok szót át is vettek.

Ellenben vidéken túl sokra nem mentem vele. Bár az első munkahelyemre azért vettek fel, most nem találok munkahelyet. Mindenhol a németet kérik.

Pesten szerintem ha beszélsz egy ritka nyelvet, pl. francia, spanyol, nagy mértékben megkönnyíted az elhelyezkedést. Vidéken viszont inkább az angol-német a keresett.

2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!