Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasznos tippek? Bővebben lent.

Hasznos tippek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ebben az évben leszek végzős, jövőre érettségizek.

Eddig többször felmerült bennem, hogy mi lenne ha mennék egyetemre. De ez abba is maradt mert nem tudtam merre tovább.

A 11.-es jegyeim sajnos nem lettek a legfényesebbek, de nem is olyan rosszak, hogy ne lehessen őket mutogatni. Nem vagyok rossz tanuló ezt azért hozzá kell tenni.

Így most a szünet utolsó napján jöttem rá, hogy jó lenne érettségi után egyetemre menni. Olyanok merültek fel, hogy DE-BTK, DE-IK, DE-GTK..

A kérdés az lenne, hogy ha a mostani jegyeim jók lesznek (4-5),és az érettségin is jól teljesítek, akkor van esélyem bekerülni a 3 közül valamelyikre?



2016. aug. 31. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó érettségivel bármelyikre van esélyed bekerülni.

Azt jó lenne tudni, hogy pontosan melyik szakok érdekelnek ezekről a karokról, de idén több szak is indult 300 pont alatt.

[link]

Itt meg tudod nézni, hogy idén a Debreceni Egyetemen milyen volt a ponthatár.

2016. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bárhová bekerülsz. Ha máshogy nem, hát duplázással.


Ott csak a 2 felvételi tárgyat nézik, meg a többletpontokat.


Én csupa kettessel végeztem a középsulit. Utána kihagytam pár évet (meló), és mentem végül egyetemre. Mondanom sem kell hogy be voltam szarva attól, amilyen jegyekkel anno végeztem.


Hát igen... azokkal nem is jutottam volna be sehova, ahogy a 2-es érettségi eredményeimmel se.


Megoldás? Megcsináltam emelten a törit és az angolt (nekem ezek voltak a felvételi tárgyak). Mindkettő 85% feletti eredményű (88-83) --> simán bejutottam olyan szakra olyan pontszámmal, amiről a legtöbben csak álmodoznak :D


Semmi sem lehetetlen, csak akarni kell :)

2016. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ami igazán érdekel ezek közül: gazdálkodási és menedzsment; gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki ; kereskedelem és marketing (GTK)


A BTK-ból a magyar, de az állami ösztöndíjas és 321 pont, az önköltséges pedig 444.


IK : programtervező informatikus (325 pont)

2016. aug. 31. 21:09
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Belőled most sok erőt merítettem :D

Remélem menni fog:)

Neked pedig Gratulálok!

2016. aug. 31. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Anno én is ilyen rettegve tettem fel itt a kérdéseket, szóval tudom milyen érzés. De menni fog az, hidd el nekem! :) Sok sikert!
2016. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb bekerülni a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnökire és a programtervező informatikus szakokra.

Az utóbbi amúgy 290 pont csak, gondolom véletlen levelezőset néztél a listában.


A másik kettő GTK-s szaknak magas a ponthatára szerintem elengedhetetlen legalább egy emelt érettségi, talán egy nyelvvizsga sem árt, de az sem lehetetlen. :)


Sok sikert! :D

2016. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm szépen!:)


#6: Gondolkodtam emelt szintű érettségin, és valószínűleg lesz is:) Neked is köszönöm!

2016. aug. 31. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!