Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan utazhatok Budapesten a...

Hogyan utazhatok Budapesten a legtovább diákbérlettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségiztem, szeptembertől passzív jogviszonyom lesz, még megvan a diákom, ami október 31-ig érvényes.

Szeretnék a legális keretek között úgy trükközni, hogy minél tovább utazhassak kedvezményes Budapest-bérlettel. (Agglomerációban lakom, a Bp bérlet+kiegészítő bérlet diák nélkül 4.000 Ft helyett 12.000 Ft... Azért ez nagyon nem mindegy.)


Annak már utánajártam, hogyha október 30-án veszek egy havi bérletet féláron, akkor azt még szabályosan használhatom november 30-ig. Tehát az a lényeg, hogy a bérlet érvényességének kezdetekor legyen érvényes még a diák.


Felmerült bennem, hogy ugyanezt vajon nem lehet-e negyedéves bérlettel is eljátszani? Tehát ha megveszek egy negyedéves bérletet október 30-án, használhatom még addig, amíg érvényes, vagy nem?


Köszönöm előre is a segítséget.


2016. aug. 31. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

úgy ha gyorsan keresel egy esti OKJ-t


diákkedvezmény + nem kell fizetni a TB-t sem ami most valami 10 ezer /hó

2016. szept. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bááár ebben a TB-s dologban nem vagyok biztos, de szerintem már a diákkedvezmény miatt önmagában megéri a félévi 10-15 ezer ft amibe egy esti OKJ kerül
2016. szept. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


36. oldal


E feltételek mellett a diákigazolvány érvényesítő

matrica nélkül abban az esetben használható még október 31-ét követően is a havi bérletszelvény érvényességi idejének végéig, vagy ennél hosszabb érvényességi idővel

rendelkező bérlettípus esetén legkésőbb december 1-jén 02:00 óráig, ha a bérletszelvény legkésőbb októberi kezdődátummal van ellátva.

2016. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: Nagyon köszönöm!! :)


#1: Nem igazán éri meg az OKJ, a TB-t passzív félévesként nem kell fizetnem, dolgozni is fogok, az órára leosztva kicsit jobban megéri, mint bejárni egy OKJ-re, amire ráadásul semmi szükségem sincs. :) (Ráadásul az ingyenes OKJ-s tanfolyamokról a képzéseket indító intézmények általában még azt sem tudták nekem megmondani, hogy heti kb. hány órával kellene kalkulálni, ha jelentkezem...)

2016. szept. 1. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!