Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Neptun jelzi majd, hogy...

A Neptun jelzi majd, hogy hány kredit kell félévre, illetve, hogy mennyi szabadon/kötelezőeen választható tárgyak kell felvennem?

Figyelt kérdés

Holnap lesz az első tárgyfelvételem. A

15 oldalas tájékoztatót is találtam a Neptunon a tárgyfelvételről, de erre nem kaptam választ benne.



2016. szept. 4. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A kreditértéket tudtommal nem jelzi. Olyan van, hogy szűrheted a tárgyakat mintatanterv, kötelezően választható, meg szabadon választhatóra stb. De ezekbe a kategóriákba minden bekerül, nem csak az, amit a félévre fel kéne venned. A kreditértékeket és a tárgyakat a tantervben keresd, annak benne kéne lennie a szak programjának tájékoztatójában, vagy máshol a szak tájékoztató honlapján.
2016. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 A suli oldalán van fent minta terv, itt leírják, hogy mennyi kredit kell, de bem tudom, hogy mennyire aktuális, illetve fura, mert nincsenek az első féléves tervben szabadon/kötelezően választható tárgyak, csak kötelezőek. A Neptunon is lesz akkor aktuális tanterv?
2016. szept. 4. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nézd meg, abban a kiírásban mi van. Mindig feltüntetik, hogy melyik évfolyamra melyik vonatkozik. Vagy ha mégsem, akkor nincsenek régebbi tanterves képzések, így biztosan az jó, amit látsz. De amit a szak honlapján találsz legelsőnek és legfentebb, az biztosan jó, hiszen ezek a legfontosabb dolgok, így jól szem előtt kell, hogy legyenek.

Nem furcsa az, hogy nincs a mintatantervben elkülönítve szabadon választható tárgynak hely. Nálam a BME-VIK-en a 7 féléves képzésben csak az utolsó két félévben van 10 kreditértékű kiírva.

2016. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!