Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen elkésni óráról...

Egyetemen elkésni óráról nagyon ciki?

Figyelt kérdés

levelező képzés, sajnos vidékről járok majd fel de a busz is vonat is úgy érne be hogy vagy 1 órával hamarabb vagyok ott vagy elkések kb 15-20 percet.. Nagyon ciki ha késve érek oda, érdemes előre egyeztetnem ezt a tanárral??

FOSZK képzés amúgy, nem diplomás, nem tudom ez számít-e talán annyiban hogy levelezős FOSZK-on kicsit rugalmasabbak lehetnek a tanárok..



2016. szept. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ciki, nálunk kevés tanár teszi szóvá. Inkább az a kérdés, hogy neked mennyire gáz ha lemaradsz az óra elejéről. Én például nem szeretek késni, később nehezebb felvenni a fonalat, főleg ha esetleg valamilyen matekos, számolós tárgyról van szó.
2016. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, inkább menj hamarabb. Főleg ha másvalaki is megy onnan, ahonnan te, és ő beér. Az lenne ciki, ha megkérdezné, hogy te honnan jössz és feltenné a kérdést az osztálynak is és vagy 10-en jelentkeznének. Ha ők veszik a fáradságot, hogy beérjenek időben, akkor neked is illene.


Ha viszont mindig késel, akkor mondd el az oktatónak az egyik óra után, hogy sajnos ez van, mindig késni fogsz, mert a közlekedés blablabla. Ha esetleg azt mondja, hogy akkor inkább be se menjél, akkor viszont fogadd el, de levelezőn szerintem nem lehet gond, 10-20 másodpercre megakad a tanítás, elviselhető.

2016. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mnej hamarabb, már csak a többiekre tekintettel is. Oké néha-néha késni, de mindig 20 prc nagyon zavaró.

Nálunk amúgy nem tolerálják a professzorok a késést.

2016. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Levelezős vagyok én is, átérzem a problémád. De ez a TE problémád, nem az évfolyamé. Ha biztosan tudod előre, hogy el fogsz késni, indulj előbb! Ha egy órával előbb érsz oda, használd ki és tanulj. Levelező mellett gondolom dolgozol, egy óra tanulás ajándék idő! Én így csinálom.
2016. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

érdeklődtem amúgy h jár-e más is innen a csoport többsége budapesti.



Pestre még felérnék a tömegközlekedéssel de a pesti közlekedést belevéve tuti lenne a minimum 15 perc késés..


Én is utálok késni mindenhol fél órával előbb ott vagyok... :P

2016. szept. 5. 11:52
 6/7 A kérdező kommentje:
most a telekocsis verziót nézem hátha így pont ideális időben tudnék érkezni..
2016. szept. 5. 11:54
 7/7 A kérdező kommentje:
8-ra kell beérnem.
2016. szept. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!